• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 21:43
اولویت در استمرار بیمه تكميلي، رضایت معلمان است
کد مطلب: 233 | تاریخ انتشار: 1402/3/12 | اخبار | آموزشی
اولویت در استمرار بیمه تكميلي، رضایت معلمان است
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضامراد صحرایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت امام رضا(ع)، گفت: از رییس جمهور و مجلس شورای اسلامی به خاطر انتخاب و اعتمادشان تشکر می‌کنم.

وی افزود: اگر جامعه مومن و با نشاط و ایران عزیز و قوی می‌خواهیم، باید به آموزش و پرورش توجه کنیم. مسائل آموزش و پرورش ملی هستند و باید با رویکرد جهادی، کار هماهنگ و همه جانبه توسط همه دستگاه‌ها آنها را حل کنیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب؛ عبور از گردنه‌های دشوار بدون کمک آموزش و پرورش ممکن نیست.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معلمان به عنوان معماران آینده ایران، اصلی‌ترین سرمایه اجتماعی کشور هستند، لذا خود را نماینده رئیس جمهور در جمع معلمان می‌دانم و با کمک جامعه فرهنگيان، شان معلمان را بالاتر خواهیم برد.

صحرایی بیان کرد: از روز گذشته که در این جایگاه در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستم، علاوه بر مسائل جاری، موضوع تقويت هویت اسلامی ایرانی در بين دانش آموزان را اصلی ترین وظیفه خود می‌دانم. مسير رسیدن به اهداف انقلاب از طريق آموزش و‌ پرورش و معلمان است و معلمان نمي توانند كشور را به اهداف خود برسانند.

وی به موضوع تامین نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: به زودی مجوز جذب نیروی سرایدار را خواهیم گرفت؛ همه تلاشمان این است که تعداد بيشتري سرايدار براي مدارس جذب كنيم، همچنين ۳ هزار و ۲۰۰ سرباز معلم با رویکرد آموزشی و تربیتی جذب خواهيم كرد، لذا کسانی که تاریخ اعزامشان تا ۱ تیرماه است، می‌توانند به ادارات کل آموزش و پرورش مراجعه و برای خدمت در جایگاه معلمی ثبت نام کنند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آزمون دبیری به زودي برگزار خواهد شد و مجوز جذب ۱۱ هزار مربي پرورشي گرفته شده است که به زودی این افراد استخدام خواهند شد.عضو كابينه دولت مردمي ايران قوي اضافه کرد: واریز سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس برای اولین بار به عنوان سیاست راهبردی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی خواهد بود.

صحرایی درباره طرح تربیت تابستانه گفت: ۱۰ هزار مدرسه با اولویت مدارس دخترانه با همکاری نهادهای فرهنگی برای این طرح آماده‌سازی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اين سوال كه براي بيمه تكميلي معلمان چه برنامه اي داريد، اظهار کرد: بیمه معلمان تا تیرماه در قرارداد شرکت بیمه‌گر پیشین است. رضایت معلمان نسبت به این شرکت بیمه بررسی شده است. شرکت‌های دیگری نیز اعلام آمادگی کرده‌اند. اولویت اول در بيمه تكميلي، رضایت معلمان است؛ هر شرکتی بتواند خدمات بهتری ارائه دهد، با آن شرکت قرارداد خواهیم بست.

مسايل معیشتي معلمان بايد یک بار برای همیشه حل شود

وی درباره ترمیم حقوق معلمان بیان کرد: مسايل معیشتي معلمان بايد یک بار برای همیشه حل شود. رتبه‌بندی معلمان تاثیر خوبی در این زمینه داشت؛ اصلاح آیین‌نامه رتبه‌بندی نیز کمک قابل توجهی به این موضوع خواهد کرد. موضوع رفاهیات که برای همه دستگاه‌ها وجود داشت، اما برای معلمان کمتر دیده شده بود، با نگاه عدالت محور دولت سیزدهم، در دستور کار است.

مدارس غيردولتي با خدمات و شهريه مناسب از مدارس متخلف خيلي بيشتر است

وزیر آموزش و پرورش در خصوص میزان شهریه مدارس غیردولتی گفت: در مورد مدارس غير دولتي بايد مطابق قانون عمل شود. مدارس غیردولتی قانون مصوب مجلس دارند؛ شهريه اين مدارس مطابق آیین‌نامه در اواخر خرداد ماه اعلام می‌شود و هیچ مدرسه‌ای حق ندارد، علی‌الحسابی بیشتر از شهريه مصوب دریافت کند. اگر مدرسه‌ای بیش از شهريه مصوب، هزینه‌ای دریافت کند، خلاف مقررات است و نهادهای نظارتی بررسي می‌کنند. در کشور ۱۸ هزار مدرسه غیردولتی داریم كه درصد كمي از اين مدارس، مرتکب تخلف می‌شوند، لذا نباید سایر مدارس غير دولتي که خدمات با قیمت معقول و مناسب ارائه می‌دهند را نادیده بگیریم. مدارس متخلف زیر ذره‌بین آموزش و پرورش هستند و در برخورد با آنها هیچ مسامحه‌ای نخواهیم داشت.

عضو كابينه دولت مردمي ايران قوي افزود:‌ تقویت مدارس دولتی از برنامه ها و وظايف آموزش و پرورش است، اما شرايط امروز مدارس دولتي، ظرف چند روز ایجاد نشده است و باید کمی حوصله كرد.

نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.