• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 25 فروردین 1403 بروز رسانی 23:43
ماوث پد؛ انگشت یازدهم کد مطلب: 106 | تاریخ انتشار: 1402/2/3 | علمی | تکنولوژی | منبع: دیزاین بوم، ترجمه: سپهر
ماوث پد؛ انگشت یازدهم
ماوث پد یا پد دهانی وسیله ای است که به افرادی مشکل دست دارند کمک می کند تا لوازم الکترونیکی را کنترل کنند. شاید این رویا به نظر برسد اما یک واقعیت است که شرکت اگمنتال آن را را توسعه داده و راه اندازی کرده است. دستگاهی که در دهان قرار می گیرد و به کاربران امکان می دهد تا با جابجا کردن کردن زبان خود عملکردی مانند ماوس داشته باشند و با فشار زبان برای کلیک چپ و راستاستفاده کنند. پدیده ای که به "انگشت یازدهم" مشهور شده است.


این قطعه دهانی موقعیت و حرکت زبان کاربر را از طریق یک الگوریتم یادگیری ماشینی در داخل پردازنده خود تجزیه و تحلیل می کند و داده ها را به دستورات مکان نما تبدیل می کند که از طریق بلوتوث به دستگاه های الکترونیکی ارسال می شود. چنین اقداماتی به کاربران امکان می‌دهد ایمیل ارسال کنند، چراغ‌ها را روشن کنند، عکس را ویرایش کنند و حتی با زبان خود یک بازی ویدیویی انجام دهند. همچنین به کاربران در تکلم نخواهند داشت.

برای ساختآن ابتدا یک مدل سه بعدی از دهان تولید می کنند و با این مدل، یک دستگاه سفارشی متناسب با دهان کاربر، چاپ سه بعدی می شود. هدف اصلی این است که دستگاه کاملاً متناسب با دهان فرد باشد. قسمتهای اصلی این دستگاه عبارتند از یک برد الکترونیکی منعطف با چند حسگر، یک پردازشگر و یک بلوتوث که همگی در یک محفظه ضد آب جا داده شده اند تا در برابر بزاق دهان از آن محافظت شود.

تیم فنی اظهار کرده است که این «تاچ پد مرطوب» به اندازه کافی هوشمند است تا در برابر مشکلاتی که ممکن است در اثر بزاق و سایر مایعات، به‌ویژه سیم‌ها و تجهیزات نصب شده، ایجاد شود، مقاومت کند، همچنین نیازی به نصب نرم افزار اضافی نیست زیرا ماوث پد می تواند مستقیماً با اکثر سیستم عامل های استاندارد سازگار است. در هنگامی که کاربر از آن استفاده نمی کند، می تواند آن را در جعبه خود قرار دهند که به عنوان شارژر آن نیز عمل می کند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.