• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 08:54
زمان آموزش از حقوق دانش آموزان است و باید مورد توجه قرار گیرد کد مطلب: 391 | تاریخ انتشار: 1402/7/17 | اخبار | اجتماعی
زمان آموزش از حقوق دانش آموزان است و باید مورد توجه قرار گیرد
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معصومه نجفی پازکی با اشاره به شعار مدرسه قوی ایران قوی در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: داشتن مدرسه قوی نیازمند هم افزایی والدین دانش آموزان با معلمان و سایر اولیاء مدرسه است و در این راستا توجه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی را به رعایت چند نکته مهم در مدرسه ضروری دانست.

وی با اشاره به این‌که زمان آموزش از حقوق دانش آموزان است و همه ما باید نسبت به زمان آموزش بچه‌ها در مدرسه حساس باشیم، افزود: ساعات آموزشی مدارس باید در پنج زنگ ۴۵ دقیقه‌ای تنظیم شود تا معلم بتواند در هر زنگ دو موقعیت یادگیری و ۵ دقیقه استراحت بین آن که در طراحی آموزشی خود را داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی توجه والدین که در راس هرم تربیت دانش آموزان قرار دارند، اظهار داشت: والدین باید دقت و توجه کافی به داشتن کتابخانه کلاسی به عنوان مهم‌ترین منابع آموزشی در مدرسه داشته باشند و اولیاء مدرسه را در فعال کردن یک کتابخانه کلاسی که شامل تعدادی کتاب که مناسب با گروه سنی دانش آموزان باشد و در دسترس بچه‌ها قرار گیرد؛ یاری کنند.

نجفی پازکی در ادامه اذعان کرد: دوره ابتدایی طلایی‌ترین دوره عمر کودک است و تاثیر آن در تمام عمر فرد بسیار چشمگیر می‌باشد ودر شکل گیری شخصیت و آینده کودک نقش بسزایی دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: فضای آموزشی در دوره ابتدایی بسیار خاص و ویژه است چراکه در این دوره دانش آموز باید به انواع شایستگی‌ها مانند شایستگی ارتباطی و شایستگی تفکر مجهز شود.

وی نقش والدین در این مسیر را بسیار مهم و اساسی دانست و از والدین خواست که جریان داشتن تربیت تمام ساحتی در مدرسه را رصد و مطالبه کنند.

معاون آموزش ابتدایی از والدین دانش آموزان درخواست نمود که تغییرات رویکردی در آموزش نوین را بپذیرند و با تاکید بر مردود دانستن رونویسی‌های بدون فکر،کودک خود را به خواندن مطالب کتاب تشویق کنند که تاثیر بیشتری در یادگیری و فهم مطالب و در نهایت آموزش املای کلمات دارد.

نجفی یادآور شد: امسال ماهنامه‌ای ویژه والدین دانش آموزان کلاس اولی منتشر خواهد شد که اولین نسخه آن روز جشن شکوفه‌ها در اختیار والدین قرار گرفته است و در این ماهنامه قرار است اطلاعاتی در حوزه برنامه درسی و مسائل تربیتی ارائه شود.

وی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت کتابخوانی برای دانش آموزان دوره ابتدایی، تصریح کرد: والدین در انتخاب کتاب برای فرزند خود دقت کنند چراکه کتاب خوراک فکری کودکان بوده و در شکل گیری شخصیت وی تاثیر گذار است.

گفتنی است: فهرست بهترین کتاب‌ها به تفکیک پایه برای دانش آموزان دوره ابتدایی در سایت معاونت آموزش ابتدایی قرار دارد که والدین عزیز می‌توانند در انتخاب کتاب مناسب فرزند خود از آن استفاده کنند. همچنین رمزینه‌ای در پایان کتاب‌های درسی قرار داده شده است که لیست کتب پیشنهادی و مناسب با سن دانش آموزان را ارائه می‌دهد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.