• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 09:50
اجرای طرح پویش مهر به جای طرح پرسش مهر؛ دانش‌آموزان از نگاه خود راوی پیشرفت‌های کشور باشند کد مطلب: 375 | تاریخ انتشار: 1402/7/1 | اخبار | آموزشی
اجرای طرح پویش مهر به جای طرح پرسش مهر؛ دانش‌آموزان از نگاه خود راوی پیشرفت‌های کشور باشند
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر سید ابراهیم رئیسی صبح امروز شنبه در آیین آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، با حضور در آموزشگاه شهید کمندی شهرستان بهارستان استان تهران، با بیان اینکه آموزش و پرورش ماموریت بسیار مهمی دارد و انجام این ماموریت مهم در دستان توانای مدیران و معلمان است، گفت: محور آموزش و پرورش معلم است؛ معلم علاوه بر آموزش، الگوی علمی و عملی دانش‌آموزان نیز هست.

رئیس جمهور با اشاره به جایگاه رفیع شغل معلمی افزود: معلمان باید قدر جایگاه رفیع خود در امر تعلیم و تربیت را بدانند و با علم‌افزایی و معرفت‌افزایی برای حفظ و ارتقای آن تلاش کنند. معلم همچنین باید تلاش کند الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان به‌خصوص در عرصه مهم تعلیم و تربیت باشد.

دکتر رئیسی ارتباط بین خانه و مدرسه را از نکات مهم در عرصه آموزش و پرورش برشمرد و اظهار داشت: خانواده‌ها بر اساس اعتماد فرزندان دلبندشان را به مدرسه می‌فرستند، اما به هیچ عنوان نباید رابطه‌شان را با مدرسه، معلم و مدیران قطع کنند. دانش‌آموزان همواره باید احساس کنند میان خانه و مدرسه به عنوان دو مجموعه اثرگذار ارتباط و هماهنگی برقرار است.

رئیس جمهور با اشاره به جایگاه مهم خانه و مدرسه و ارتباط و هماهنگی آنها در هویت‌سازی و شخصیت‌بخشی به فرزندان تصریح کرد: مدرسه کانون علم، امید، نشاط و ایمان، مرکز تحول و محور اجرای سند مهم تحول آموزش و پرورش با همت مدیران، معلمان و مربیان است، لذا جایگاه مدارس بسیار با اهمیت و حساس است.

دکتر رئیسی با بیان اینکه امسال به جای پرسش مهر، قصد دارم پویش مهر را مطرح کنم، در توضیح آن گفت: کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های بسیاری در همه بخش‌ها و مناطق کشور داشته است. شما دانش‌آموزان در روزهای اول پیروزی انقلاب نبودید، اما خوب است که از وضع گذشته باخبر بشوید و بدانید که چه وضعی داشتیم و الان کجا هستیم و در آینده باید چه مسیری را طی کنیم.

رئیس جمهور افزود: شما دانش‌آموزان برای اینکه بدانید در گذشته کجا بودیم، اکنون در چه جایگاهی هستیم و مسیر آینده کدام است، می‌توانید پیشرفت‌های کشور را به تصویر بکشید. حتماً شهر و روستای شما پیشرفت‌هایی داشته، مجموعه کشور علیرغم همه تهدیدها و تحریم‌ها و مشکلاتی که دشمنان برای کشور ایجاد کردند، پیشرفت‌های شگفت‌انگیزی داشته است.

دکتر رئیسی ادامه داد: می‌توانیم در کنار اردوهای راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی، اردوهای راهیان پیشرفت هم داشته باشیم که دانش‌آموزن و دانشجویان از طرف مدرسه و دانشگاه بروند و پیشرفت‌های کشور را مشاهده کنند و راویان، این پیشرفت‌ها را روایت کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: از دانش‌آموزان می‌خواهم که در این بازدیدها، پیشرفت‌ها را با قلم و بیان خود تصویر کرده و گزارش‌های آن را به مدرسه و معلمان محترم ارائه کنند و در مرحله بعد این گزارش‌ها برای دیگر دانش‌آموزان و والدین و همچنین برای دیگر مدارس به نمایش درآید و سپس در شهرها و استان‌های دیگر و به شکل یک جشنواره در سراسر کشور برگزار شود.

دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: حتما این گزارشات پویش مهر وقتی با نگاه نوجوانان و جوانان ما تهیه شود، برای همه بسیار دیدنی خواهد بود. شما دانش‌آموزان برای اینکه بدانید قبلا چه وضعیتی داشتیم به والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های خود مراجعه کنید و از آنها بپرسید که قبلا چه وضعیتی داشتیم و امروز در چه جایگاهی هستیم که به عنوان مثال این مدرسه به سرعت و در مدت کوتاهی برای شما آماده شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه پاسخ دادن به سوال مهر از سوی دانش‌آموزان کافی نیست و آنها باید در روایت پیشرفت‌های کشور به شهر و کشور خود نیز مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: دانش‌آموزان در کنار روایت پیشرفت‌های شهر، روستا و استان محل زندگی خود در قالب پویش مهر، همچنین می‌توانند برای بهبود شرایط آموزش و پرورش و دیگر عرصه‌های کشور پیشنهادات خود را ارائه دهند و با دولت در ساختن کشور مشارکت کنند.

دکتر رئیسی با تاکید بر اینکه نگاه و توجه دانش‌آموزان به پیشرفت‌های شهر و روستا و استان محل زندگی‌شان موجب ایجاد احساس مسئولیت آنها در ساختن کشور می‌شود، تصریح کرد: خواست من از والدین دانش‌آموزان عزیز آن است که ارتباطات خود را با کانون مدرسه حفظ کنند چرا که رها کردن بدون نظارت دانش‌آموزان در جامعه آنها را در معرض سوءاستفاده رهزنان فکر و اخلاق قرار می‌دهد.

رئیس جمهور مشارکت کانون خانواده و کانون مدرسه در تربیت دانش‌آموزان را بسیار با اهمیت و منجر به شکل‌گیری هویت ایرانی- اسلامی آنها دانست.

دکتر رئیسی همچنین با تاکید بر توجه ویژه به موضوع مهم افزایش بهره‌وری در مجموعه وزارت آموزش و پرورش خطاب به مدیران و مسئولان این وزارتخانه گفت: بنده در سال گذشته توجه به موضوع افزایش بهره‌وری را مطرح کردم و امسال نیز تاکید مضاعف دارم که مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش در مسیر افزایش بهره‌وری به عنوان یک مسئله مهم و محوری تلاش و از نیروها و امکانات برای رشد و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان به بهترین وجه استفاده کنند.

رئیس جمهور در ادامه معلمان را در زمره افتخارات کشور دانست و با تقدیر از توجه آنها به ارتقای سطح علم و دانش دانش‌آموزان تصریح کرد: صرف کار شکلی در مدرسه و گرفتن امتحان در آخر فصل کفایت نمی‌کند و معلمان باید در قیاس شهر، استان و کشور سطح نمرات و همچنین دانشِ دانش‌آموزان را به صورت توامان ارتقاء دهند.

دکتر رئیسی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش دولت و همت معلمان، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در پایان سال کارنامه‌ای درخشان در عرصه آموزش و پرورش نزد ملت ایران، رهبری معظم انقلاب اسلامی و در پیشگاه خداوند متعال رقم بخورد.
نظرات
نیما خانی 1402/10/10 19:22
سپاس و تشکر
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.