• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 22:12
کد مطلب: 241 | تاریخ انتشار: 1402/3/16 | اخبار | آموزشی
معلمان مدرسه‌ای در ايلام با بالا زدن آستین‌ها در تعمير، بازسازي، نگهداري و ساخت مدارس عشايري همت گماردند
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، همیشه کار معلمی را هم‌ردیف عشق آوردند و خوانده‌اند و چه زیبا سرودند که عارفان علم عاشق می‌شوند/ بهترین مردم معلم می‌شوند. مدرسه به‌عنوان بستری برای نمایان شدن شعله عشق معلمان به خدمت، مهم‌ترین کانون و نماد هدایت جریان آموزشی و تربیتی در طول زندگی هر فرد را شکل می‌دهند که آرام و مستمر نوباوگان ایران اسلامی را در دامن خود می‌پروراند.

در راستای معرفی مدارس و مراکز آموزشی که عاشقانه درد فهمیدن و فهماندن دارند به مجتمع امام علی (ع) شهرستان ايلام رفتيم که در آنجا آفتاب تلاش و نشاط طلوع کرده است.

مجتمع امام علی(ع) شهرستان ایلام با تحت پوشش قرار دادن ۱۷ مدرسه روستایی و عشایری که ۵۵۷ دانش‌آموز را با ۷۸ معلم، مدير و كاركنان آموزشی و پرورشی تحت تعلیم و تربيت دارد. تمامي كادر اين مجتمع با تشکیل یک تیم جهادی متشکل از ۳۰ نفر از همکاران، بیشتر کارهای عمرانی از جمله مرمت، بهسازی و حتی ساخت واحد‌های آموزشی در مناطق عشایری را با همکاری و مشارکت دست‌اندرکاران این مجتمع آموزشی و پرورشی پیش می‌برند.

مجتمع آموزشی و پرورشی امام علی (ع) شهرستان ایلام، واقع در روستای چشمه کبود، ۵ مدرسه عشایری دارد که ۳ مدرسه از این تعداد کوچ رو هستند و معلمان این مجتمع همراه و همگام عشایر در گستره‌ جغرافیایی نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر تربیت و علم‌آموزی به فرزندان آنان را همت کار خود قراردادند.

شروع ساخت مدرسه یک کلاسه عشایری در نقاط مرزی شهرستان ایلام، از دیگر اقدامات همکاران فرهنگی مجتمع امام علی (ع) است که طرحی نو در خدمت به مناطق عشایری را درانداخته‌اند.

تدوین برنامه جامع و دربرگیرنده تمام ساحت‌های تعلیم و تربیت مبتنی بر اسناد بالادستی و مطابق با امکانات و ظرفیت‌های محلی برای مجتمع و واحدهای تابعه، تعمیر و تجهیز تمام نمازخانه‌های مدارس، برگزاری مستمر کلاس تفسیر قرآن در محل مجتمع هر دو هفته بک جلسه، جلب مشارکت تمامی شرکای تعلیم و تربیت و خیرین، تهیه سبد غذایی، پوشاک، کفش و کیف و تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند، نوسازی و مرمت و شاداب سازی مدارس، ایجاد کلاس در فضای باز و بانشاط مدارس و برگزاری جشنواره‌ها، یادواره شهدا، جشن تکلیف، آیین تکریم خانواده فرهنگ و طلایه داران فرهنگ (بازنشستگان) ازجمله مهم‌ترین اقدامات گروه مجتمع امام علی (ع) است.

گزارش تصویری از فضای بانشاط مدارس این مجتمع در ادامه‌ گزارش می‌آید.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.