• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 26 فروردین 1403 بروز رسانی 00:09
کد مطلب: 169 | تاریخ انتشار: 1402/2/20 | اخبار | سازمان سنجش
نشست رئیس سازمان سنجش با عوامل برگزاری آزمون سراسری در استان فارس/حركت و عزم ملی موجب سلامت كامل آزمون سراسری شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس در این نشست با اشاره به تاریخچه برگزاری آزمون سراسری گفت: در دوره‌ای همه فرایندهای برگزاری آزمون سراسری در کشور از مرحله ثبت نام، دریافت کارت، انتخاب رشته و ... به صورت دستی و کاغذی انجام می‌شد اما با تغییرات صورت گرفته هم اکنون به جز مرحله برگزاری آزمون همه فرایند الکترونیکی شده است.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تشریح فرایند تولید دفترچه‌های آزمون، گفت: دفترچه سؤالات تحت شرایط پیچیده و خاص و قرنطینه کامل تهیه می‌شود و ارتباط قرنطینه با خارج به کلی بسته و قطع است و سؤالات با مکانیزم پیچیده‌ای حمل شده و در زمان مقرر در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به مشکلات برگزاری آزمون به صورت کاغذی در سال‌های اخیر، گفت: تقلب‌ها از نگاه به چپ و راست به شبکه‌های سازماندهی شده و ابزارهای جاسوسی تغییر کرده است و این شبکه‌ها با القای دروغین به دست آوردن سؤالات در پی کلاهبرداری و کسب درآمدهای کلان نامشروع هستند ولیکن با تمهیدات پیش بینی شده و با یک حرکت و عزم ملی این اقدامات به هیچ عنوان مؤثر نبود و نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 نیز در سلامت کامل و بدون هرگونه شبهه‌ای برگزار شد و بررسی‌های فنی نیز این موضوع را به اثبات رساند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از سال آینده روش کار و برخی ساز و کارها تغییر خواهد کرد و برای هر فرد نیز پوشه‌ای (پروفایل) در نظر گرفته شده و همه سوابق آزمون‌ها برای همیشه در این پوشه الکترونیکی نگهداری شده و در دسترس داوطلبان است و از اخذ مجدد اطلاعات جلوگیری می‌شود.
دکتر پورعباس با تأکید بر ضرورت برگزاری آزمون‌های هوشمند بدون کاغذ، گفت: با برگزاری هوشمند آزمون عوامل اجرایی نیز هوشمند شده و هزینه نیز منطقی خواهد شد. هم‌اکنون در مرحله آزمایش و گذار هستیم و امیدواریم با تقویت زیرساخت‌ها امکان برگزاری آزمون‌های هوشمند بدون کاغذ فراهم شود.
در این نشست نیز از 4 دهه فعالیت آقای محمد برومند حقیقی به عنوان مسئول برگزاری آزمون‌های سراسری استان فارس تجلیل شد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.