• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 31 تیرماه 1403 بروز رسانی 02:05
کد مطلب: 413 | تاریخ انتشار: 1402/8/6 | یادداشت | آموزشی
تا به حال دجال را دیده اید؟!
دجال کلمه ای عربی است و به معنای طلا اندود میباشد. از این رو افراد دروغگو که سعی می کنند باطل را حق جلوه دهند ، دجال نامیده می شوند.
وقتی به منابع مختلف دینی خصوصا شیعه رجوع می کنیم پی می بریم که یکی از احتمالات این است که دجال فرد معینی نباشد و هر کس که با حیله گری و دروغ مردم را فریب می دهد می تواند دجال باشد. یکی از راهکارهای چنین افرادی استفاده از احساسات مردم و زمینه های اجتماعی برای فریب دادن است. اما چگونه باید دجال را تشخیص داد و از تزویر او در امان بود. اولا باید بدانیم که اینگونه افراد در اطرافمان زیاد به چشم می خورند و غالبا از چهره ، شغل ، موقعیت اجتماعی و طرفدارانی برخوردار هستند. هرگاه بدون شناخت اولیه و کافی و بدون تعقل و تفکر و صرفا مثلا با توصیه دوستان و آشنایان (که اگر از آنها هم بپرسیم، بخوبی وی را نمی شناسند) محو مزایا و فضائل ساختگی و نمایشی دجال شویم یقینا طعمه او شده ایم و باید خود را برای درد سرهای بزرگ آماده کنیم. برای همین همواره باید رفتارهای افراد نوظهور در مسیر خود را زیر نظر بگیریم و در ذهن بسپاریم و یا یادداشت کنیم. با رجوع به آنچه متوجه شدیم و با تحقیقات از اشخاص موثق، دیگر جای درنگ نیست و به قول معروف جلوی ضرر را از هر جا بگیریم سود برده ایم. پس با تدبیر و برنامه ریزی از او دور می شویم و تمام مسیرهای ارتباطی با وی را قطع می کنیم.
البته علاج واقعه قبل از وقوع بسیار بهتر است اما به هر حال برخور با این افراد نیز اجتناب ناپذیر میباشد لذا بدون آنکه اختیار خود را به دست هر تازه واردی بدهیم ، بیشتر فکر کنیم.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.