• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 23 تیرماه 1403 بروز رسانی 13:16
کد مطلب: 724 | تاریخ انتشار: 1403/1/27 | اطلاعیه و بخشنامه | آموزشی
بکارگیری نیروی انسانی بدون گزینش در مدارس غیردولتی ممنوع است
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمد محمودزاده در نشست هم‌افزایی موسسان آموزشگاه های زبان انگلیسی اظهار داشت: موسسان و مدیران باید مراقب جریان نفوذ در مدارس و مراکز آموزشی باشند تا تربیت فرزندان ما متناسب با روحیات معنوی، اسلامی و انقلابی شکل پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان انقلاب اسلامی به انحاء مختلف در صدد نفوذ و القای افکار پلید و اندیشه غربی به نسل آینده هستند، افزود: امروز همه ما وظیفه داریم با شناخت عمیق اوضاع، شرایطی را فراهم کنیم تا دانش‌آموزان، فراگیران زبان و سایر مراجعان به مدارس و مراکز شئونات انقلابی و اسلامی را درک کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود تاکید فرمودند که مسئله عفاف و حجاب هم به لحاظ شرعی و هم به لحاظ قانونی باید در جامعه رعایت شود و این سازمان نیز در راستای تبیین فرهنگ عفاف و حجاب و توجه به ترویج آن در مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی تلاش خواهد کرد.

محمودزاده ضمن تقدیر از تلاش‌های ارزنده در بسیاری از مدارس و مراکز غیردولتی به ویژه در حوزه‌های پرورشی و تربیتی و اجرای برنامه‌های فرهنگی به برخی از تخلفات در تعداد معدودی از این مدارس و مراکز اشاره کرد و گفت: دانش آموزان و فرزندان ایران در ساعات حضور در کلاس های آموزشی این مراکز، امانت‌هایی هستند که باید مراقبت شوند و موسسان و مدیران باید با دقت همه امورآموزشی و تربیتی مراکز را نظارت کنند و از بکارگیری نیروهای غیر همجنس و برگزاری کلاس‌های خارج از ضابطه و مختلط پرهیز کنند زیرا در صورت گزارش و مشاهده نقض قوانین با اعمال قانون و برخورد با متخلف، فعالیت این مراکز متوقف خواهد شد.

وی با اشاره به کنشگری اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در مدارس و مراکز غیر دولتی، افزود: مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی باید با اتخاذ تدابیر مناسب برای اشاعه فرهنگ اسلامی وانقلابی گام بردارند. بر اساس قانون مجوز فعالیت آموزشگاه‌ها و موسسات علمی برای آموزش افراد زیر ۲۰ سال باید از سوی آموزش و پرورش صادر شود و این سازمان با توجه به صدور برخی از مجوزهای غیرقانونی از سوی سایر دستگاه‌ها، موضوع را از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد کرد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.