• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش پنجشنبه 10 اسفند 1402 بروز رسانی 21:55
آموزش دهندگان بر توسعه و‌تعمیق سواد در بیسوادان تمركز كنند
کد مطلب: 159 | تاریخ انتشار: 1402/2/17 | اخبار | آموزشی
آموزش دهندگان بر توسعه و‌تعمیق سواد در بیسوادان تمركز كنند
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا عبدی در جمع اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به نقش مهم معلمی گفت: محتوا در همه جا ثابت است و این معلم است که اگر تلاش کند انسان سازی خواهد کرد و همین باعث شده که این شغل در زمره شغل انبیا باشد.

عبدی گفت: مساله اخلاق در آموزش دهنده و معلم بسیار مهم است، چراکه اخلاق باعث خواهد شد تا نسبت به کار خود بسیار متعهد و دلسوز شود.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم، گفت: این که یک روز یا یک هفته را در سال به روز معلم اختصاص دهیم و فقط در این روز و هفته، معلمان شاخص و نمونه را معرفی کنیم، خطای راهبردی است، زيرا معلمی یک جریان است و باید معلم و کارش در همه ایام سال معرفی وتقدیر شود.

وي با اشاره به اهميت گزینش معلمی اشاره کرد و گفت: امسال در نظام گزینش معلمی تغییراتی خواهیم داشت و اين موارد در راستای جذب بهترین افراد برای معلمی در حوزه‌های مختلف علمی و اعتقادی و ... هستیم.

عبدی گفت: در مساله سواد آموزی و آموزش سواد باید تکلیف محور عمل کرد و این یعنی همه آحاد جامعه باید برای سواد آموزی تلاش کنند. مساله سواد آموزی مساله‌ای نیست که پایان پذیر باشد بلکه انسان باید در همه دوران زندگی‌اش به سوادآموزی بپردازد، زيرا سوادآموزی دیگر صرفا آموزش خواندن و نوشتن نیست.

وی گفت: مصوبه‌ای در شورای پشتیبانی سواد کشور به تصویب رسیده تا گام دوم سواد آموزی اجرا شود و آموزش‌هاي سواد در ابعاد ديگر اجرايي شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.