• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 31 تیرماه 1403 بروز رسانی 01:29
با بردن برنامه های پرورشی و فرهنگی به مدرسه، دانش آموزان را فعال خواهيم كرد کد مطلب: 152 | تاریخ انتشار: 1402/2/14 | اخبار | آموزشی
با بردن برنامه های پرورشی و فرهنگی به مدرسه، دانش آموزان را فعال خواهيم كرد
معاون پرورشی و فرهنگی گفت: برای دلچسب بودن برنامه های پرورشی باید دانش‌آموزان را دخیل کرد از همین رو معاونت پرورشی در تلاش است تا برنامه‌ها به کف مدرسه برود و دانش‌آموزان را فعال کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اصغر باقرزاده در برنامه «معلم خوب من» که به مناسبت گرامیداشت ایام هفته معلم از شبکه شاد پخش می‌شود، اظهار کرد: مجموعه وزارت آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند حال معلمان را خوب کند، زيرا توانش به قدر ارزش معلم نیست؛ ارزش معلم بسیار بالاست و هرکسی که هرکاری برای این جامعه فرهنگی انجام دهد باز هم نمی‌تواند تمام ارزش معلمان را پاسخگو باشد، بنابراین تلاش شد تا امسال به کمک سایر بخش‌های جامعه و حاکمیت حال خوبی را برای معلمان فراهم کنیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین موضوع در شان معلمان، تکریم و ارزش نهادن و ارزش دانستن مقام معلم است که در دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری اولین نکته‌ای که ایشان ذکر کردند همین مسئله بود. ایشان فرمودند «آنچه که معلم انجام می‌دهد دارای بالاترین ارزش است و نمی‌توان پاسخگوی آن بود و در برابرش واکنشی نشان داد که برابر با ارزش معلم باشد.»

معاون پرورشی و فرهنگی در رابطه با برنامه‌های تدارک دیده شده از سوی وزارت آموزش و پرورش برای گرامیداشت هفته معلم، گفت: انتخاب معلمان نمونه تقدیر از آن‌ها و ... از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده خواهد بود. همچنین امسال بنا شد که معلمان در فضاهای اردوگاهی وزارت آموزش و پرورش حاضر شوند و یک روز خوب و خوش را به همراه خانوادهایشان داشته باشند. البته پویش‌های «معلم خوب من» و «الف تا» نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در نظر گرفته شده بود. در این پویش‌ها مهم ترین درخواست معلمان این است که تجارب آن‌ها روی زمین نماند و با سایر معلمان به اشتراک گذاشته شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به این موضوع که باید موقعیت‌هایی برای دانش آموزان فراهم شود که دلچسب باشد، عنوان کرد: همانطوری که مقام معطم رهبری فرمودند برنامه‌های پرورشی باید جذاب و دلچسب باشد. این دلچسبی در گذشته به نحوی دیگر بود اما امروز باید به شکل دیگری طراحی شود. برای طراحی آن باید خود دانش‌آموزان را دخیل کرد، یعنی اجازه داده شود تا میدان داری کنند. متاسفانه این اتفاق به واسطه کرونا و غیرحضوری شدن مدرسه کمرنگ شد اما معاونت پرورشی در تلاش است تا برنامه‌ها به کف مدرسه برود و دانش‌آموزان عزیز را فعال کند.

وی افزود: برای مثال فضای سرود پر رنگ شده است، همچنین فضای تئاتر درسی نیز می‌تواند بسیار خوب و موثر باشد. اردوهای تفریحی-پرورشی که اهداف پرورشی به همراه دارند و راهیان نور و راهیان پیشرفت نیز از دیگر موارد فعال کردن دانش‌آموز و دلچسب شدن برنامه‌های پرورشی است. همچنین استفاده از ظرفیت خبر گزاری پانا در سازمان دانش آموزی نیز از دیگر برنامه‌های مورد نظر است به نحوی که دانش آموزان فضای خبرنگاری و گزارش نویسی را به صورت میدانی تجربه کنند. انجام چنین کارهایی یعنی فعالیت‌های پرورشی و فعال کردن براي دانش‌آموزان دلچسب شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.