• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 22:39
کد مطلب: 192 | تاریخ انتشار: 1402/2/27 | اخبار | آموزشی
مدارس غیردولتی بازوهای توانمند و یار اصلی آموزش و پرورش در روزهای سخت و دشوار هستند
به گزارش اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی فارس، محمد خلیل عسکری درگردهمایی موسسین مدارس غیردولتی در شیراز، اظهار کرد: مدارس غیردولتی بازوهای توانمند و یار اصلی آموزش و پرورش در روزهای سخت و دشوار هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: اقدامات فرهنگی و معناداری که گاهی در این مدارس صورت می گیرد کم سابقه و شاید کمتر در مدارس دولتی شاهد بوده باشیم.

عسکری تصریح کرد: اقدامات شایسته ای را در مدارس غیردولتی شاهد هستیم به همه دست اندرکاران این مدارس و مراکز خداقوت می گوییم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: درحوادث اخیر اوایل سال تحصیلی هم مدارس غیر دولتی همکاری خوبی داشتند و از تلاش های مدیران این مدارس تجلیل می کنم.

عسکری خاطرنشان کرد: مدارس دولتی و غیردولتی باید مکمل یکدیگر باشند و در کنار هم امر تعلیم و تربیت را به پیش ببرند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: آموزش و پرورش، برنامه تحولی را در دستور کارخود دارد و در این راستا شاخص هایی برای انتخاب مدیران تعیین شده است.

عسکری گفت: انتخاب مدیران و گزینش معلمان مدارس دو موضوع مهم و در دستور کار آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: مردم به آموزش و پرورش به عنوان کانونی امن برای خانواده می نگرند لذا باید تلاش شود این اعتماد همچنان پایدار باشد و روز به روز تقویت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اذعان کرد: در بحث شهریه ها نیز مدارس، قانون را رعایت کنند چرا که حرکت بد یک مدرسه غیر دولتی به حساب همه مدارس گذاشته می شود.

وی اضافه کرد: مدارس و مراکز غیردولتی نیز عضوی از آموزش و پرورش هستند باید و فعالانه در کنار مدارس دولتی به امر تعلیم و تربیت بپردازند.

عسکری ادامه داد: پوشش اسلامی معلمان در مدارس غیر دولتی باید کاملاً رعایت شود این مسئله بسیار مهم و با موارد تخلف با جدیت برخورد می شود البته پوشش فقط مدرسه نیست بلکه از مدرسه تا منزل و از منزل تا مدرسه باید رعایت شود.

وی افزود: در بحث شهریه مدارس نیز اگر موردی به عنوان تخلف گزارش شود برخورد خواهیم کرد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.