• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 09:58
انتشار اخبار خوب در آموزش و پرورش کد مطلب: 538 | تاریخ انتشار: 1402/10/5 | اخبار | آموزشی
انتشار اخبار خوب در آموزش و پرورش
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ روزانه در آموزش و پرورش کشور، از کلاس های درس و مدارس تا ستاد، رخدادهای بسیار زیبا، معلمانه و در یک جمله رخدادهای خوب در حال وقوع است.

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بنا بر وظیفه ذاتی خود، روایتگر این اقدامات زیبا است و در بخشِ اخبارِ خوب در پورتال وزارت آموزش و پرورش، این رخدادهای زیبا منتشر خواهد شد.

جشنواره فیلم رشد، حلقه وصل سینما و نهاد تعلیم و تربیت

وزیر آموزش و پرورش گفت: دیپلماسی علمی و آموزشی با تکیه بر اسناد تحولی بومی و اسلامی یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش است و جشنواره بین المللی فیلم رشد به عنوان پیشکسوت جشنواره‌های بین المللی و اولین جشنواره سینمایی کشور، با بیش از نیم قرن نقش آفرینی، اصلی‌ترین حلقه وصل سینما و تعلیم و تربیت به شمار می‌رود. این جشنواره با تحقق رهیافت دانش در آئینه تصویر، زمینه ساز یادگیری شوق انگیز برای نسل برومند دانش‌آموزان است جشنواره فیلم رشد، حلقه وصل سینما و نهاد تعلیم و تربیت است.

آموزش و پرورش و دانشگاه علامه طباطبایی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی امضا کردند

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه علامه طباطبایی در زمینه فعالیت‌های آموزشی و فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه منعقد شد. این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت دانشگاه برای ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت تدوین شده و ایجاد مدرسه و مجتمع آموزشی وابسته به دانشگاه، تحصیل دانشجویان ۲ مدرکی، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه معلمان در دانشگاه و استفاده اساتید دانشگاه از ظرفیت آموزش و پرورش برای فرصت مطالعاتی از جمله مفاد آن است.

برگزاری آزمون جذب ۱۵ هزار مربی پرورشی در اسفند امسال

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون جذب ۱۵ هزار مربی پرورشی در اسفند امسال خبر داد. وی گفت: در حال تدوین دفترچه آن هستیم.

سوالات نهایی امتحان‌های خرداد مفهومی و فرآیند ترمیم معدل الکترونیکی است

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش در خصوص ترمیم نمره، امتحانات نهایی و کیفیت نمرات و معدل امتحانات نهایی گفت: تمام دانش‌آموزانی که در‌ پایه دهم، یازدهم و دوازدهم هستند می‌‌توانند با شرکت در آزمون‌‌های نهایی خردادماه، همزمان با آزمونی که برای گذر تحصیلی خود شرکت می‌کنند، ایجاد سابقه را نیز انجام دهند .

وی افزود: برای پایه دوازدهم این آزمون‌ها صرفا مبنای سهم ۵۰ درصد قرار می‌گیرد و نمرات دانش‌آموزان پایه دهم و یازدهم در سال ۱۴۰۴ و ۱۴۰۵ اعمال می‌شود.

نظام آموزشی ویژه دانش‌آموزان مبتلا به "اوتیسم" در حال طراحی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: نظام آموزشی ویژه دانش‌آموزان مبتلا به بیماری اوتیسم طراحی خواهد شد اما فعلاً در کنار برنامه‌های درسی موجود چند واحد درسی متناسب با ویژگی‌های دانش‌آموزان اوتیسم اضافه خواهد شد.

وي ادامه داد: همکاران ما به صورت اختصاصی بر روی اهداف دوره‌های تحصیلی دانش‌آموزان اوتیسم کار می‌کنند تا ساختار دوره‌های تحصیلی مبتنی بر اهداف و هویت شکل بگیرد و بتوانیم یک نظام برنامه‌ریزی آموزشی و درسی را ایجاد کنیم.

گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از اولویت‌های اصلی مدارس غیردولتی

رئيس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مدارس غیردولتی از اولویت‌های این سازمان است.

وي تصريح كرد: مهارت آموزی در ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از مطالبات و اهداف جدی است که باید به مرحله اجرایی برسد.

محمودزاده توجه به استفاده از فناوری‌های نوین و ظرفیت‌های هوش مصنوعی در مدارس غیردولتی را مورد تاکید دانست و افزود: مدارسی که در این زمینه پیشرو بوده و ابتکاراتی داشته‌اند، شناسایی و تجربیات آنها در اختیار دیگر دانش آموزان قرار گیرد.

فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق ذخیره، گواهی موقت سهام خود را دریافت کنند

دبیر کمیته عالی ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اجرای مرحله نخست ارزش مالکانه در آذرماه ۱۴۰۲، گفت: در این مرحله حدود ۸۷۰ هزار نفر از اعضاء که از ابتدای تاسیس صندوق تا اسفند ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، می‌توانند گواهی موقت سهام خود را دریافت کنند.

وي یادآور شد: بازنشستگان می‌توانند از طریق سوپر اپلیکیشن فرهنگیان به آدرس www.szf.satpay.ir و سایت صندوق به آدرس www.szf.ir گواهی موقت سهام خود را مشاهد و دریافت کنند.

ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی طرح همیار سمپاد

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در قالب طرح همیار سمپاد، نسبت به ارائه خدمات آموزشی و تربیتی حمایتی به دانش آموزان مستعد و علاقه‌مند مدارس دولتی عادی، اقدام می‌کند این طرح در نظر دارد در قالب همیار سمپاد، با استفاده از توانمندی و ظرفیت دانش آموزان، دبیران و عوامل آموزشی مدارس استعداد‌های درخشان اقدام به طراحی و برنامه ریزی طرح‌های متنوعی نظیر ارایه آموزش‌های تعاملی (کلاس‌های برخط)، تولید و ارائه محتوای مناسب آموزشی (کلاس برخط یکطرفه در بستر شاد)، انعقاد عقدخواهر/برادر خواندگی مدارس استعداد‌های درخشان با مدارس کم برخوردار) خدمات آموزشی و تربیتی ارائه نماید.

ابلاغ آیین‌نامه جدید مدارس در شهریور ۱۴۰۳

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نسخه جدید و نهایی آیین‌نامه اجرایی مدارس شهریور سال آینده ابلاغ مي شود و مدیران مدارس اشکالات نسخه آزمایشی را به ما اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی مدارس، نسخه عملیاتی سند تحول بنیادین در مدرسه است، گفت: نسخه جدید آیین‌نامه اجرایی در سال ۱۴۰۰ به مدارس ابلاغ شد که مدرسه را محور توسعه کشور و انسان‌ها قرار داده است.

جذب ۱۰۰۰ نومعلم در مدارس مرزی و عشایری

بنابر اعلام مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش، امسال بالغ بر هزار نومعلم برای مدارس مرزی و عشایری جذب آموزش و پرورش شده‌اند.

وي با بیان اینکه حدود ۲۲۵ هزار دانش آموز عشایری در کشور داریم، اظهار کرد: این ۲۲۵ هزار دانش آموز در مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم، مدارس شبانه روزی، مدارس فنی حرفه‌ای و کار و دانش مشغول تحصیل هستند.

به گفته وی، تعداد کل فرهنگیان آموزش و پرورش عشایری کشور نزدیک به ۲۰ هزار نفر است که این تعداد شامل معلم، مدیر و کادر اداری می‌شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.