• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 09:55
روز بدون کیف خلاق ترین روز برای معلمان است کد مطلب: 472 | تاریخ انتشار: 1402/9/1 | اخبار | آموزشی
روز بدون کیف خلاق ترین روز برای معلمان است
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معصومه نجفی پازوکی در گفتگو با پخش زنده رادیو گفتگو اظهار کرد: بر طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برای آموزش دانش آموزان به ویژه در دوره عمومی که دوره ابتدایی طلایی‌ترین این دوران است؛ می‌خواهد که دانش آموزان در ساحت‌های شش گانه (ساحت زیستی بدنی، هنری زیبایی شناسی، علمی، اجتماعی، اقتصادی..) تربیت شوند.

معاون آموزش ابتدایی بیان کرد: آنچه در طی سال‌ها رخ داده این است که کتاب درسی به عنوان تنها محور اصلی آموزش پذیرفته شده و معلم به کتاب درسی به عنوان یک جهت دهنده به کل مسیر آموزش نگاه کرده است نه یکی از ابزار تربیت.

وی با بیان این که آموزش با رویکرد فعلی تنها به سمت حافظه محوری می‌رود، افزود: روز بدون کیف می‌گوید معلم باید موقعیت‌های یادگیری خلق کند. روز بدون کیف خلاق‌ترین روز برای معلمان است که می‌تواند طراحی آموزشی درستی داشته باشند تا موقعیت یادگیری را مانند زندگی واقعی به گونه‌ای خلق کند که دانش آموز زندگی کردن را بیاموزد و در او شایستگی‌های پایه ایجاد شود.

نجفی در پایان تصریح کرد: این روز بدون کیف ضمن اینکه یک فضای جذاب و شاد را برای دانش آموزان رقم می‌زند؛ یک تمرین برای معلمان است که چطور موقعیت‌های متنوع یادگیری را بدون کتاب و در ساحت‌های ۶گانه تربیتی خلق نمایند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.