• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 10:06
کد مطلب: 319 | تاریخ انتشار: 1402/5/6 | اخبار | ورزشی
تیم ملی والیبال زیر ۱۶ سال سهمیه جهانی گرفت
تیم ملی والیبال زیر ۱۶ سال پسر ایران با شکست چین‌تایپه در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا ضمن کسب سهمیه رقابت‌های جهانی ۲۰۲۴، به دیدار نهایی قاره کهن راه‌ یافت.

به گزارش ایسنا، هفتمین روز و مرحله نیمه‌نهایی نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۱۶ سال پسر آسیا امروز (جمعه، ششم مرداد) با پنج دیدار در تاشکند پیگیری می‌شود.
تیم ملی والیبال زیر ۱۶ سال ایران در این مرحله به مصاف چین‌تایپه رفت و در حالی که در ست‌های اول و دوم مغلوب حریف شده بود، سه بر دو این تیم را شکست داد تا با کامبک رویایی فینالیست شود و سهمیه رقابت‌های جهانی سال ۲۰۲۴ را کسب کند.

شاگردان آرش صادقیانی در ست‌های اول و دوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۴ مغلوب چین تایپه شدند، اما در ست‌های سوم تا پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۷ و ۱۵ بر ۱۳ به پیروزی رسیدند.

تیم ملی زیر ۱۶ سال ایران این مسابقه را با ترکیب امیرعلی فرج‌پور، مصطفی صداقت، کامیاب عبداللهی‌فر، طاها محسنی، امیررضا مشهدبان، آرمین آسیایی و مسعود ایمری (لیبرو) آغاز کرد.

در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی تیم‌های ازبکستان و پاکستان از دقایقی دیگر به مصاف یکدیگر می‌روند تا برنده این دیدار حریف ایران در فینال شود.

تیم ایران در مرحله گروهی موفق به شکست تیم‌های ژاپن، چین و عربستان شد و در مرحله دوم نیز با شکست قزاقستان و ازبکستان به عنوان صدرنشین به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

بدین ترتیب تیم ملی والیبال زیر ۱۶ سال ایران فردا (شنبه هفتم مرداد) در آخرین مسابقه خود در این رقابت‌ها به مصاف برنده دیدار پاکستان و ازبکستان می‌رود تا برای کسب مقام قهرمانی تلاش کند.

تیم‌های اول تا سوم مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا ۲۰۲۳ سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۴ دریافت می‌کنند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.