• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش پنجشنبه 31 خرداد 1403 بروز رسانی 20:05
هنرستان های فنی و حرفه ای در مناطق عملیاتی صنعت پتروشیمی تاسيس مي شود
کد مطلب: 225 | تاریخ انتشار: 1402/3/7 | اخبار | آموزشی
هنرستان های فنی و حرفه ای در مناطق عملیاتی صنعت پتروشیمی تاسيس مي شود
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، با حضور محمدمهدی کاظمی تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه بیست ‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضاء شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این آیین گفت: این تفاهم‌نامه به ‌منظور تربیت نیروی کار حرفه‌ای، ارتقای مهارت نیروی انسانی، ایجاد فرصت‌های شغلی در سطح ملی و بهبود مستمر فضای کسب ‌وکار همسو با توسعه و گسترش و اعتبارسنجی به آموزش‌های فنی، حرفه‌ای و مهارتی با توجه به راهکار ۶ سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش امضا شد.

کاظمی با اشاره به مفاد تفاهم‌نامه اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای در همه مناطق عملیاتی صنعت پتروشیمی تاسيس خواهد شد.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه افزود: تربيت نیروی انسانی ماهر از موضوع‎هاي مهم دنیا است و خلاء نیروی انسانی ماهر در حوزه‌های مختلف وجود دارد که آموزش و پرورش با هدف کم‌کردن فاصله بازار کار و آموزش، آموزش‌های فنی ‌و حرفه‌ای را به منظور کاربردی‌تر شدن در جوار کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم با راه‌اندازی هنرستان‌های فنی، حرفه‌ای و کاردانش متناسب با نیاز صنعت پتروشیمی بتوانیم از فرصت ایجاد شده برای آموزش نیروی انسانی بهره ببریم.

عضو شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش در پایان تصریح كرد: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۴۰ هنرستان در جوار کارخانجات تاسيس شد که گامی بلند در راستای آموزش در محیط کار و تامین نیروی انسانی ماهر برای صنایع مختلف می باشد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.