• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 23 تیرماه 1403 بروز رسانی 14:28
ارسال ۳۳ هزار اثر به جشنواره ملی محتوای الکترونیکی رشد کد مطلب: 307 | تاریخ انتشار: 1402/4/25 | اخبار | آموزشی
ارسال ۳۳ هزار اثر به جشنواره ملی محتوای الکترونیکی رشد
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی دانشور دبیر یازدهمین جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره این جشنواره، اظهار کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، فراخوان یازدهمین دوره جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد را مهر ۱۴۰۱ منتشر کرد و در این فراخوان از دانش‌آموزان، معلمان، دانشجویان، دانشجومعلمان، مؤسسات و انجمن‌های مردم نهاد دعوت شد محتوای الکترونیکی بر مبنای سرفصل‌های کتاب‌های درسی در قالب‌های فیلم، موشن، انیمیشن، پادکست، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، اپلیکیشن و بازی‌های تعاملی تهیه کرده و برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان سال ۱۴۰۱ بود، افزود: استقبال خیلی خوبی از جشنواره شد و بیش از ۳۳ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که نسبت به جشنواره دوره قبل، تقریباً رشد سه برابری داشت و باعث شد در فرایند داوری زمان بیشتری را صرف کنیم و با تأخیر کار انجام شد.

دانشور به ویژگی‌های جشنواره امسال اشاره کرد و گفت: بیشترین درصد مشارکت برای معلمان و دانش‌آموزان بود و سعی کردیم در ایام فراخوان به فواصل مختلف، کارگاه‌های متنوعی را چه به صورت متمرکز در ستاد و چه به صورت استانی برای معلمان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان برگزار کنیم و معتقدم یکی از عوامل استقبال و رشد آثار، برگزاری این کارگاه‌ها بود.

وی ادامه داد: بعد از پایان فراخوان، وارد فرایند داوری شدیم که مرحله اول، غربالگری یا انتخاب بود و به کمک سرگروه‌های آموزشی استان‌ها و تعدادی از کارشناسان انجام شد؛ از ۳۳ هزار اثر، ۲۵۰۰ اثر به مرحله هیأت انطباق و انتخاب وارد شدند که متشکل از سرگروه‌های دفاتر تألیف نظری و فنی‌وحرفه‌ای بود.

دبیر یازدهمین جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد با بیان اینکه یکی از نکاتی که شرکت کنندگان در ارسال آثار باید رعایت می‌کردند، این بود که در فرم ثبت‌نام مشخص می‌کردند که محتوا مربوط به کدام کتاب درسی است، اضافه کرد: بر اساس این ویژگی، کارها را بین گروه‌های دفاتر نظری و فنی‌وحرفه‌ای تقسیم کردیم و سرگروه‌ها و کارشناسان دفاتر این کارها را بررسی کردند و بر اساس سرفصل‌های برنامه درسی امتیاز دادند.

وی ادامه داد: طبیعتاً امکان داشت در گروه‌هایی مثل ریاضی، تجربی، مطالعات و فارسی تعداد بیشتری کار ارائه شود و یک گروه‌هایی در حوزه فنی‌وحرفه‌ای مثل معماری و کشاورزی با توجه به حجم کمتر دانش‌آموز، آثار کمتری داشته باشد.

دانشور افزود: در مرحله داوری نهایی از بین برگزیدگانی که در هیأت انطباق و انتخاب مشخص شده‌اند، داورها نظر دادند و برترین‌ها مشخص شدند که روز دوشنبه ۲۶ تیر امسال در دارالفنون اختتامیه برگزار شده و برگزیدگان معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه همانطور که در کمیت رشد داشتیم، در کیفیت نیز رشد قابل ملاحظه داشتیم، اضافه کرد: معتقدم یک چیزی که در حوزه معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان خیلی نیاز است، ایجاد شرایط برای مهارت‌افزایی است زیرا خیلی از دانش‌آموزان و معلمان دوره‌های تخصصی و آکادمیک نسبت به تکنیک‌های تولید محتوای الکترونیک ندیدند.

دبیر یازدهمین جشنواره ملی تولید محتوای الکترونیکی رشد درباره سرنوشت آثار برتر، اظهار کرد: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، بحثی به نام رمزینه‌های سریع پاسخ دارد که در کتاب درسی تعبیه شده است و یکی از اهداف جشنواره، علاوه بر شناسایی افراد و معرفی افراد برتر، تأمین محتوای رمزینه‌هاست.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.