• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 25 فروردین 1403 بروز رسانی 23:44
دوم اردیبهشت ؛ روز زمین کد مطلب: 94 | تاریخ انتشار: 1402/2/2 | یادداشت | آموزشی | ناصر قراچی
دوم اردیبهشت ؛ روز زمین
دوم اردیبهشت هر سال روز زمین نامگذاری شده است. این روز از سوی سازمان ملل متحد به یادبود ۲۲ آوریل سال ۱۹۷۰ انتخاب گردیده است. روزی که ۲۰ میلیون نفر در شهر‌های اصلی آمریکا فریاد اعتراض خود به ویرانی و آسیبی که فعالیت‌های انسان به محیط‌زیست می‌زند را به گوش جهانیان رسانیدند.
سنگین ترین سیاره منظومه شمسی که هسته آن عمدتاً از آهن تشکیل شده است و تنها سیاره ی شناخته شده که در آن حیات وجود دارد ، با صدها هزار گونه جانوری شناخته شده که شاید فقط بخش کوچکی از جانورانی باشد که روی آن زندگی می کنند. زمین سیاره ای است با تضاد های بیشمار ، می دانیم که کاملاً کروی نیست ، جاذبه هم در تمام نقاط آن یکسان نیست و سرشار از شگفتی های فراوان است. چه از نظر مناطق زمین شناسی و نواحی آب و هوایی چه به لحاظ بوم سازگانی که روی زمین وجود دارند. زمین تنها سیاره منظومه شمسی است که صفحات زمین شناسی فعال دارد همه چیز در خلق زمین با دقت و نظم شگفت انگیزی در نظر گرفته شده است و هیچ چیز در آن بیهوده نیست. زمین خصوصیات زیادی دارد که بسیاری از مردم از آنها بی خبرند. از سپر حفاظتی آن گرفته تا میدان مغناطیسی که آن را به یک آهنربای بزرگ بدل کرده است. عزیزان دانش آموز ؛ شما در پایه یازدهم کتابی دارید به نام انسان و محیط زیست. انتظار می رود که این کتاب را فقط به عنوان یک درس که قرار است که فقط نمره ای از آن در کارنامه ما ثبت شود نگاه کنیم. به مطالب آن با دقت فکر کنیم و حتی به صورت فردی و به سهم خود تا آنجا که ممکن است در حفظ زمین این کوشا باشیم. همه باور داریم کره زمین در بحران محیط زیست قرار گرفته داردو بسیاری در تلاش هستند تا اگر نمی توانند روند تخریب زمین را متوقف کنند حداقل آن را کندتر کنند. شما جوانان عزیز در امروز و فردا به محیط زیستی پاک و زمینی قابل سکونت نیاز دارید پس این وظیفه ای است که به عهده همه ما گذاشته شده است تا زمین مان را حفظ کنیم. حفظ زمین به لحاظ عقلانی، اخلاقی، حقوقی و دینی واجب است و آنچنان که در قرآن کریم آمده است: ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ یعنی: به سبب آنچه دستهاى مردم فراهم آورده فساد در خشكى و دريا نمودار شده است. پس برای داشتن زمینی زیبا و سالم بیشتر کوشش کنیم.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.