• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 23:25
ماجرای دانش‌‎آموز ان مدرسه ای که ۶۰۰ کیلوگرم گل محمدی از حیاط مدرسه برداشت کردند
کد مطلب: 144 | تاریخ انتشار: 1402/2/12 | اخبار | آموزشی
ماجرای دانش‌‎آموز ان مدرسه ای که ۶۰۰ کیلوگرم گل محمدی از حیاط مدرسه برداشت کردند
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اجرای طرح‌های خوداتکایی در هر مدرسه به ظرفیت و میزان علاقه‌مندی دانش‌آموزان بستگی دارد و براساس آن، طرح‌های مورد نظر مشخص و آموزش‌های لازم توسط مربیانی مجرب و متخصص ارائه می‌شود و پس از آن خود دانش‌آموز با همراهی کادر آموزشگاه اقدام به فعالیت در آن رشته می‌کند.

در برخی مدارس شهرستان اردستان طرح‌های مختلفی از جمله پرورش گل محمدی و کاشت گلخانه‌ای فعال شده است، هدف اصلی از اجرای این طرح علاوه بر غنی‌سازی اوقات فراغت و بیکاری دانش‌آموزان، آموزش شغل و حرفه و درآمدزایی برای مدارس است.

سال گذشته با هزینه‌ای حدود۳۰ میلیون تومان زیرساخت‌های کاشت گل محمدی در یک و نیم هکتار از زمین يك مدرسه شبانه روزي در اردستان و تجهیزات گلاب‌گیری فراهم شد و اکنون برداشت گل محمدی در این آموزشگاه آغاز شده است.

اینکه دانش آموزان این مدرسه امسال حدود۶۰۰ کیلوگرم گل محمدی برداشت خواهند کرد و سپس کادر آموزشی در کنار دانش‌آموزان برای گلاب‌گیری محصولات اقدام می‌کنند، درآمد حاصل از گلاب‌گیری برای تأمین هزینه‌های مدرسه خرج می‌شود.

همچنين یک باب گلخانه در مدرسه برکت اردستان راه اندازي شده است كه برای راه‌اندازی گلخانه سبزیجات در این مدرسه۵۰ میلیون تومان هزینه شده است و امسال اولین محصول سبزیجات این گلخانه با تلاش دانش‌آموزان و کادر آموزشی به فروش رسید.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.