• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 23 تیرماه 1403 بروز رسانی 13:40
اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در مرداد ماه کد مطلب: 313 | تاریخ انتشار: 1402/5/2 | اخبار | امتحانات
اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در مرداد ماه
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الهام یاوری با بیان این‌که ۲۹۴ هزار و۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش آموز، پسر بوده‌اند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش آموز دختر و ۳۵ هزار و۵۳۰ دانش آموز پسر بوده‌اند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با تاکید بر این‌که این آزمون‌ها در ۱۷۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است، افزود: ۶۳۴ حوزه برای آزمون دختران و۵۵۱ حوزه برای آزمون پسران در پایه هفتم و ۳۶۵ حوزه برای آزمون دختران و ۲۱۳ حوزه برای آزمون پسران در پایه دهم بوده است.

یاوری با بیان اینکه در میزان شرکت کنندگان در این آزمون‌ها تغییر چندانی نسبت به سال‌های قبل نداشته‌ایم، گفت: نتایج این آزمون‌ها در مرداد ماه اعلام می‌شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ای که دارند نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه را دریافت می‌کنند، البته مدارس سمپاد، معمولا شهریه را از این مقدار خیلی کمتر می‌گیریم.

وی با بیان این‌که سال گذشته۴۰ درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند، بیان کرد: به دانش آموزانی که به هر دلیل و یا محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

یاوری با تاکید بر این‌که مسئول تشخیص ارائه این تخفیفات به دانش آموزان، شورای مدرسه است، افزود: متاسفانه مدارس سمپاد با محدودیت‌های جدی از حیث ساختمان و تجهیزات مواجه هستند و این امر ایجاب می‌کند که خیرین به کمک مدارس سمپاد بیایند. این‌ دانش آموزان از با استعدادترین بچه‌های کشور هستند. آموزش و پرورش همه تلاش خود را می‌کند تا مشکلات این مدارس رفع شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.