• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 31 تیرماه 1403 بروز رسانی 00:50
برخی جریانات در پی خبرسازی و تغییر حقایق در مورد سلامت آزمون سراسری هستند/ سالم‌ترین آزمون‌های سراسری در دو سال گذشته برگزار شده است
کد مطلب: 226 | تاریخ انتشار: 1402/3/7 | اخبار | آموزشی
برخی جریانات در پی خبرسازی و تغییر حقایق در مورد سلامت آزمون سراسری هستند/ سالم‌ترین آزمون‌های سراسری در دو سال گذشته برگزار شده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، علی‌اکبر فامیل کریمی با بیان اینکه آزمون‌های سراسری از مؤلفه‌های امنیت ملی قلمداد می‌شود، گفت: در مباحث امنیت ملی تأثیرپذیری و تأثیرگذاری در داخل و خارج از کشور بسیار اهمیت دارد. عقبه برگزاری آزمون‌های سراسری در طول سال فعال است و جمعی کارشناس و کارآزموده در مراحل پیچیده و چند مرحله‌ای فرایندها را اجرایی می‌کنند.
وی با بیان اینکه برگزاری آزمون سراسری یک پروژه مهم است که رعایت حق مردم در آن اهمیت دارد، گفت: تقاضای این است که این امر ملی را با یک اراده عمومی و اعتماد عمومی اجرایی کنیم و خدشه به آن خدشه به یک خانواده محسوب می‌شود و بدین ترتیب می‌طلبد که کمک همگانی صورت گیرد.
فامیل کریمی افزود: حاکمیت بر پیشبرد این پروژه با بهترین شیوه تأکید دارد و دشمن هم به دنبال این است که اراده عمومی را مختل کند و حتی با اتفاقی که نیفتاده هم قصد دارد که به اعتماد عمومی خدشه وارد کند. در حالی که قاطعانه و مستند می‌توانیم اعلام کنیم هیچ تقلبی رخ نداده است ولی با استفاده از کانال‌های فضای مجازی به گونه‌ای فشار وارد می‌شود که تصور شود در واقعیت نیز اتفاقی رخ داده است.
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نقش حراست و حفاظت در حفاظت از امنیت آزمون سراسری یادآور شد: ما روندها را رصد می‌کنیم و پروژه کنکور سراسری را از زمان قرنطینه، طراحی سؤال، چاپ سؤال محکم و مطمئن پیش می‌بردیم. روزنه‌ای برای نفوذ به ساختار پروژه کنکور وجود ندارد. حوزه‌های نظارتی و حفاظتی هم از زمان خروج سؤال از مخزن اصلی تا ورود به مخزن فرعی تمام توان خود را بکار می‌گیرند.
وی خاطرنشان کرد: سخن گزافی نیست که معتقد بر این هستیم که سازه‌های سوار بر این بنای مستحکم کنکور پاسخگوی حملات بی‌امان معاندان معلوم‌الحال و مریض الحال است. تمامی سازه‌های حفاظتی کنکور بر اجرای ۱۰۰ درصدی پروتکل‌های حفاظتی و امنیتی تأکید دارند و تمام افرادی که در حوزه‌های اجرایی و حفاظتی آزمون سراسری فعالیت می‌کنند آموزش دیده‌اند و این اطمینان وجود دارد که از بنای مستحکم آزمون سراسری حفاظت کند.
رئیس مرکز حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه با ورود متعهدانه، خدشه‌ای به آزمون وارد نخواهد شد، گفت: وزیر علوم در دو سال گذشته تأکید کرده است هر آنچه می‌خواهید از امکانات وزارت علوم پای کار بیاورید و تمام حوزه وزارت علوم را بسیج کنید تا خدشه‌ای به آزمون وارد نشود و رسماً اعلام می‌کنیم که سالم‌ترین، پاک‌ترین، مقتدرترین، با صلابت ترین و مدبرانه‌ترین آزمون‌های سراسر کشور در دو سال گذشته برگزار شده است و امسال هم کارآمدترین آزمون را برگزار خواهیم کرد.
وی گفت: تمام توان و امکانات حراست را برای برگزاری آزمون سراسری بکارمی گیریم. حتی لایه‌های دوم و سوم حفاظت را هم فعال کرده‌ایم که در نتیجه آن افراد را قبل از اینکه به تقلب ورود کنند، رصد می‌شوند و دلیل آن هم، هم‌افزایی و تمرکز بین همه بخش‌ها است.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.