• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 25 فروردین 1403 بروز رسانی 22:20
نظارت جدی بر حقوق معلمان مدارس غیردولتی خواهیم داشت
کد مطلب: 171 | تاریخ انتشار: 1402/2/21 | اخبار | آموزشی
نظارت جدی بر حقوق معلمان مدارس غیردولتی خواهیم داشت
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، احمد محمودزاده در همایش افتخار و آموزش مدارس غیردولتی در شهرستان ساوجبلاغ که به مناسبت بزرگداشت هفته معلم در سالن گلستان شهر جدید مهستان برگزار شد، با تأکید بر اهمیت جایگاه معلمان، اظهار کرد: اصل در آموزش و پرورش، معلمان هستند؛ در حقیقت همه مدیران، معاونان و کادر اداری فعالیت می‌کنند تا معلم در کلاس درس، حضور ثمربخش داشته باشد.

وی با بیان اینکه حتی یک روز خارج از آموزش و پرورش کار نکردم، گفت: معلمی جایگاه مقدسی است؛ باید معلم را تکریم کرد و مرجعیت و منزلت او را حفظ کرد؛ بزرگترین و مهم‌ترین سرمایه کشور در دستان معلم است.

محمودزاده با تأکید بر اینکه مأموریت بسیار خطیر تربیت نسل تمدن نوین اسلامی و آرمان مهدویت و حیات طیبه در بیانیه گام دوم انقلاب بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است، افزود: تربیت هدفمند دانش‌آموزان متفکر، اندیشمند، متخلق به اخلاق اسلامی، کارآمد، دارای هویت فردی انسانی، ملی، اسلامی، مأموریت همه ما در آموزش و پرورش است.

وی با تأکید بر تربیت دینی شایسته در نظام تعلیم و تربیت، تصریح کرد: تمام آنچه ذکر شد، توسط معلم در کلاس درس اتفاق می‌افتد؛ از سوی دیگر اقتدار جمهوری اسلامی، اقتدار علمی است به همین دلیل است که دشمن تلاش می‌کند تا کلاس درس، معلم، دانش آموز را تحت‌الشعاع قرار دهد و در این مدت تلاش‌های بسیاری هم داشته است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با اشاره به اهمیت نقش معلم در مدارس، گفت: دنبال تحصیل علم بودن، از خصوصیات دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی است و این همان موضوعی است که دشمنان انقلاب خیلی از آن واهمه دارند و زمینه ایران قوی را فراهم می‌کند.

وی با بیان این‌که پیگیر هستیم تا قرارداد معلمان مدارس غیردولتی پیوست شهریه شود، اظهار کرد: متأسفانه معلمانی در مدارس غیردولتی داریم که حقوق کمی دریافت می‌کنند و ما به جد پیگیر هستیم تا حقوق همه معلمان مدارس غیردولتی اصلاح و مناسب شود.

محمودزاده با تأکید بر اینکه نظارت جدی بر حقوق معلمان مدارس غیردولتی خواهیم داشت، گفت: اجازه نخواهیم داد تا حقوق معلمان مدارس غیردولتی تضییع شود و اگر با موردی مواجه هستید، اطلاع دهید.

وی بر صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی معلمان مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: در برخی مدارس غیردولتی، شاهد خلاقیت و نوآوری‌های بسیار خوبی هستیم و حتی رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کردند و ما این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال هم در حوزه گزینش، صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی برنامه ویژه‌ای داریم و در این راستا برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته‌ایم و فعالیت‌ها در تابستان اجرا می‌شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.