• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 08:48
بزرگ‌ترین رویداد قرآنی و افطاری همزمان مدارس غیردولتی و هیات امنایی برگزار می‌شود کد مطلب: 701 | تاریخ انتشار: 1403/1/17 | اخبار | فرهنگی
بزرگ‌ترین رویداد قرآنی و افطاری همزمان مدارس غیردولتی و هیات امنایی برگزار می‌شود
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمد محمودزاده افزود: ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن ، فرصت مناسبی است برای تبلیغ و ترویج ابعاد مختلف ظرفیت های قرآنی موجود در مدارس غیر دولتی و هیئت امنایی سراسر کشور تا همه دانش آموزان، فرهنگیان و والدین ضمن اطلاع از روند گسترش آموزه های قرآنی در کشور، اقدامات موثری را با هدف نشر و تبلیغ آموزه های این منشور نورانی انجام دهند.

وی، شکوفاسازی استعدادهای قرآنی و تشویق دانش اموزان برای گسترش فرهنگ تلاوت و قرائت قرآن کریم و نیز تجلیل و تقدیر از نخبگان قرآنی دانش آموز مدارس غیر دولتی و هیات امنایی سراسر کشور را از اهداف برگزاری این گردهمایی بزرگ بیان کرد و یادآور شد: رویداد بزرگ قرآنی آیه های زندگی همراه با سنت حسنه افطاری دانش آموزی برگزار می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش معرفی و شناساندن ظرفیت ها و توانمندی های قرآنی موجود در مدارس غیر دولتی و هیات امنایی را از دیگر اهداف این طرح خواند و اظهار داشت: ارتقای دانش قرآنی و زمینه سازی برای تبلیغ و ترویج و انس هر چه بیشتر دانش آموزان با قرآن کریم از دیگر موضوعات مورد نظر در اجرای این گردهمایی بزرگ قرآنی است.

محمودزاده ایجاد فضای قرآنی در سطح مدارس و جامعه با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان اسلام را بسیار با اهمیت و ضروری خواند و گفت: گفتمان سازی و تبدیل مفاهیم قرآنی مورد نیاز امروز جامعه ، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد و این گردهمایی بزرگ قرآنی در همین راستا برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه سنت حسنه افطاری برای دانش آموزان روزه اولی و سایر دانش آموزان مکلف در این روز برپا می شود، تصریح کرد: امیدواریم دانش آموزان با حضور پرشور در این گردهمایی بزرگ قرانی در سراسر کشور بار دیگر اتحاد و انسجام خود را نشان داده و پیام بزرگ شان که حفظ و نشر شعائر دینی و معنوی در سطح جامعه است را به اطلاع همگان برسانند.

براساس این گزارش، این گردهمایی بزرگ قرآنی در تاریخ نوزدهم فروردین ماه ۱۴۰۳ ، یک و نیم ساعت قبل از افطار به صورت همزمان در تمامی مدارس غیر دولتی و هیات امنایی سراسر کشور برگزار می شود.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.