• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 25 فروردین 1403 بروز رسانی 23:58
کد مطلب: 172 | تاریخ انتشار: 1402/2/21 | اخبار | سازمان سنجش
نشست نمایندگان تام‌الاختیار وزیر علوم در حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس در پنل تبیین مسائل اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 با اشاره به اینکه نوبت دوم آزمون سراسری سال 1402 بدون هیچ تغییری در محتوا نسبت به نوبت اول آن برگزار خواهد شد، گفت: تغییرات در مورد برگزاری آزمون‌ها آنی نیست و برنامه‌ریزی‌ها به صورت یک ساله انجام می‌شود لذا بررسی پیشنهادات مختلف در مورد حوزه‌های امتحانی و سایر موارد اجرایی در دستور کار سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: نمایندگان تام‌الاختیار وزیر علوم، اختیارات کافی در سطح استان‌ها را دارند و می توانند نقش مؤثری در جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی و قضائی استان در برگزاری مناسب آزمون سراسری داشته باشند و همچنین در حل مشکلات در بالاترین سطوح مدیریت استانی هماهنگی و اقدام کنند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از نمایندگان تام‌الاختیار وزیر در برگزاری آزمون سراسری سال 1402 خواست تا فرآیند برگزاری آزمون سراسری در سطح استان ذیربط را نظارت کنند و برنامه های اجرایی ‌را به نوعی طراحی کنند که خدشه‌ای به کیفیت برگزاری آزمون وارد نشود.
دکتر حسن مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور نیز در این نشست آخرین اقدامات انجام شده برای برگزاری آزمون‌ها به صورت الکترونیک را تشریح کرد و گفت: راه‌اندازی سامانه طراحان سؤال از جمله اقدامات مهم در این زمینه بوده است و حجم مناسبی از سؤالات به خصوص از اساتید و معلمان جوان از طریق این سامانه واصل شده است و افزایش تعداد سؤالات استاندارد تأثیر بسیار مؤثری در تعدد برگزاری آزمون‌ها دارد.
در این نشست دکتر محمدحسین حاجیلو قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و رئیس شورای حفاظت آزمون با اشاره به موضوعات حفاظتی و ضرورت تضمین سلامت آزمون‌ها گفت: در طی یک ماه آینده در همایش‌های منطقه‌ای ضمن برگزاری کارگاه‌های آموزشی، آخرین هماهنگی‌ها با عوامل حفاظت آزمون در سطح استان‌ها به عمل خواهد آمد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.