• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 22:27
مدارس در جوار کارخانجات در راستای تولید مهارت و ایجاد اشتغال توسعه داده می شود
کد مطلب: 160 | تاریخ انتشار: 1402/2/17 | اخبار | آموزشی
مدارس در جوار کارخانجات در راستای تولید مهارت و ایجاد اشتغال توسعه داده می شود
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حمیدرضا خان‌محمدی اظهار داشت: بهسازی و بازسازی مدارس کشور با کمک خیران مدرسه‌ساز و جهادگران آموزشی در طرح شهید عجمیان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سرانه آموزشی کشور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی یک و نیم متر بود که اکنون به پنج متر و۲۲ سانتیمتر افزایش یافته‌است، تصریح کرد: افزایش سرانه آموزشی کشور با وجود جنگ و تحریم‌های اقتصادی، به مدد همراهی گروه‌های مردمی و جهادی و در قالب خیرین مدرسه ساز حاصل شده ‌است.

خان‌محمدی با یادآوری آغاز به کار قرارگاه عدالت تربیتی در وزارت آموزش و پرورش، افزود: این قرارگاه با هدف تبدیل کارها و اقدامات نظام تعلیم و تربیت به گفتمان عمومی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در طرح شهید عجمیان، شاداب‌سازی و بهسازی مدارس در دستورکار است، عنوان کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در این طرح در کنار خیرین و جهادگران مدرسه‌ساز قرار دارد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خاطر نشان کرد: اجرای طرح هر مدرسه یک گروه جهادی، و همچنین توسعه مدارس در جوار کارخانجات از جمله برنامه‌های این سازمان برای تولید مهارت و ایجاد اشتغال در جامعه است.

خان‌محمدی افزود: بازسازی حدود ۱۰۵ هزار کلاس آموزشی و فضاهای آموزشی حاشیه شهرها از جمله برنامه‌های این سازمان است که اجرای آن نیازمند ۲۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است که اگر بخواهد توسط اعتبارات بخش دولتی تامین شود،۵۰ سال به طول می‌انجامد و امید است با کمک خیرین انجام شود.

وی تصریح کرد: بازسازی و شاداب‌سازی مدارس نیز ۲ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که این طرح نیز با کمک خیرین و جهادگران انجام می‌شود.

نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.