• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 31 تیرماه 1403 بروز رسانی 01:26
توانمند سازي معلمان ابتدایی براي شناسایی اختلالات شایع یادگیری كودكان
کد مطلب: 278 | تاریخ انتشار: 1402/4/13 | اخبار | آموزشی
توانمند سازي معلمان ابتدایی براي شناسایی اختلالات شایع یادگیری كودكان
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمد محمدی در آیین افتتاح برنامه ملی تربیت‌مدرس میانی دوره ابتدایی، اظهار داشت: اعتقاد داریم آموزش و پرورش به‌ویژه آموزش و پرورش استثنایی کاملاً تخصصی و حرفه‌ای است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش استثنایی ساختار نیست بلکه یک تخصص در حوزه اختلالات یادگیری، اختلالت هیجانی و... مي باشد، لذا نیازمند حمایت‌های تخصصی است.

محمدی گفت: راه یادگیری تقلید، تکالیف مشقت‌بار و توأمان با خستگی معلم و دانش‌آموز نیست؛ برای تمامی چالش‌های آموزش و پرورش روش‌های علمی و تخصصی وجود دارد و آموزش و پرورش استثنایی مسیر علمی آن را مشخص کرده است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی و دبستانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: هیچ کودکی برای برچسب شکست به مدرسه نمی‌آید، همه کودکان برای موفقیت به مدرسه می‌آیند و باید آنها را به شکل صحیحی راهنمایی کرد.

وی با بیان این که افق نگاه ما این است که ۵۰۰ هزار معلم غربالگر داشته باشیم، خاطرنشان کرد: در نظر داریم، معلمان ابتدایی را به سطحی برسانیم که اختلالات شایع یادگیری، علائم آن و روش‌های درمان را بشناسند تا بتوانند برای ارجاع تخصصی دانش‌آموز کمک کنند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.