• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش پنجشنبه 31 خرداد 1403 بروز رسانی 20:19
سنجش ۵۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان/ خانواده‌ها از طريق سامانه my.medu.ir اقدام به ثبت‌نام سنجش نوآموزان كنند کد مطلب: 129 | تاریخ انتشار: 1402/2/10 | اخبار | آموزشی
سنجش ۵۶ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان/ خانواده‌ها از طريق سامانه my.medu.ir اقدام به ثبت‌نام سنجش نوآموزان كنند
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حمید طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی درباره سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان اظهار کرد: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان امسال نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته است. سال گذشته در اوایل تابستان فراخوان ثبت‌نام داده شد و نوبت‌گیری پایگاه‌های سنجش از طریق مدرسه انجام می‌شد؛ یعنی مدیر مدرسه کار نوبت‌گیری را انجام می‌داد؛ اما امسال خانواده‌ها با ورود به سامانه my.medu.ir و انجام احراز هویت بدون مراجعه به مدرسه می‌توانند ثبت‌نام سنجش را انجام دهند. در حقیقت دانش‌آموز، اول سنجش را انجام می‌دهد و بعد ثبت‌نام کلاس اولی‌ها انجام می‌شود. همچنین نحوه پرداخت هزینه سنجش در سال گذشته در پایگاه‌ها از طریق دستگاه پوز بود؛ اما در حال حاضر از طریق درگاه الکترونیکی است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تصریح کرد: یکی از مزایای ایجاد سامانه جامع یکپارچه، هوشمند و چند سطحی سنجش، اطلاع اولیا از وضعیت دانش‌آموزان خواهد بود. به‌طوری‌که قبلاً خانواده‌ها در جریان نتایج سنجش قرار نمی‌گرفتند و اگر دانش‌آموز مشکلی داشت از آن مطلع نمی‌شد؛ اما در این سامانه برای خانواده‌ها دسترسی به پروفایل دانش‌آموزی ایجاد شده است.

وی با بیان این که رویکرد ما تشخیص و مداخله به هنگام است، افزود: حدود ۵ ماه تا شروع سال تحصیلی زمان باقی‌مانده است، اگر مشکل یک دانش‌آموز شناسایی شود، می‌توانیم مداخله به هنگام انجام دهیم. از سوی دیگر مراکز به‌صورت چندجانبه فعالیت می‌کنند؛ درواقع افزایش کیفیت آموزش و تحصیل یکی از اهداف مراکز سنجش می‌باشد.

طریفی حسینی با اشاره به اینکه شایستگی‌های حرکتی نیز از امسال در قالب سنجش سلامت، آزموده می‌شود، اضافه کرد: مراکز جامع ثابت خواهند بود و از سال آینده از اول مهرماه سنجش سلامت در این مراکز انجام خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بابیان اینکه امسال ۶۵۰ پایگاه فعال در نوبت صبح و ۶۰۰ مرکز در نوبت عصر فعال می‌باشند، افزود: ۱۲۵۰ پایگاه در نوبت صبح و بعدازظهر فعالیت می‌کنند؛ همچنین در نظر داریم پایگاه‌های سیار را هم فعال ‌کنیم و در صورت لزوم برای پایگاه موقت هم مجوز داده می‌شود.

وی بابیان اینکه فرایند ثبت‌نام سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان الکترونیکی است، گفت: پیش‌بینی می‌شود یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز را در سال جاری موردسنجش قرار دهیم که تاکنون ۹۵۰ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام و سنجش شده‌اند و حدود ۷۵۰ هزار دانش‌آموز باقی‌مانده‌اند.
نظرات
علی اصغر 1402/3/22 20:49
چی جوری باید سنجیش ثبت نام کنیم
دیانا 1402/4/8 09:42
چطوری سنجش ثبت نام کنم
دل آرا 1402/4/8 09:43
چطوری باید ثبت نام کنم
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.