• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 10:31
آموزش و پرورش در روزی که گذشت کد مطلب: 549 | تاریخ انتشار: 1402/10/12 | اخبار | آموزشی
آموزش و پرورش در روزی که گذشت
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ روزانه در آموزش و پرورش کشور، از کلاس های درس و مدارس تا ستاد، رخدادهای بسیار زیبا، معلمانه و در یک جمله رخدادهای خوب در حال وقوع است.

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بنا بر وظیفه ذاتی خود، روایتگر این اقدامات زیبا است و در بخشِ اخبارِ خوب در پورتال وزارت آموزش و پرورش، این رخدادهای زیبا منتشر خواهد شد.

قهرمانی‌های شهید «سید رضی موسوی» در کتاب‌های درسی

وزیر آموزش و پرورش با حضور در منزل شهید والامقام سید رضی موسوی از ساختِ مدرسه در زنجان به نام شهید سید رضی موسوی خبر داد.وی عنوان کرد: قهرمانی‌های این شهید والامقام در کتاب‌های درسی وارد می‌شود.

تقدیر تشکل‌های فرهنگیان در اجرای رتبه بندی از رئیس جمهور

تشکل‌های فرهنگیان کشور طی نامه‌ای به رئیس جمهور به دلیل حمایت از طرح رتبه بندی تقدیر و تشکر کردند.در بخشی از این نامه که به امضای ۱۲ تشکل اصلی فرهنگیان کشور رسیده، آمده است:. اعضای تشکل‌های فرهنگیان بر خود لازم می‌بینند از حضرتعالی به واسطه حمایت جانانه از اجرای رتبه بندی و تامین و تخصیص منابع مالی آن با وجود مشکلات اقتصادی کشور در وضعیت تحریم‌های ظالمانه تشکر و تقدیر نموده و از عزیزانی که در دولت و مجلس برای اجرای این طرح ارزشمند مساعدت داشته خصوصا وزرای آموزش و پرورش دولت سیزدهم و مدیران ستادی و استانی و هیئت‌های ممیزی قدردانی می‌نماییم و از اهتمام وزیر فرهیخته آموزش و پرورش جناب آقای دکتر صحرایی در فرایند رسیدگی دقیق به اعتراض تعداد زیادی از معلمان و اعمال نتایج آن سپاسگزاریم.

آموزش و پرورش مهد آینده ‌سازان ورزش كشور

رئیس فدراسیون فوتبال، ‌آموزش و پرورش را از حلقه‌های اصلی زنجیره توسعه فوتبال و مهد آینده‌سازان فوتبال کشور برشمرد و بر نقش و تاثیر دختران دانش‌آموز به‌عنوان آینده‌سازان تیم ملی فوتبال بانوان تأکید کرد. وي افزود :«باید مسابقات فوتبال المپیاد در بدنه ورزش آموزش و پرورش رونق بگیرد و از فوتبال در مدارس به سطح بالای مسابقات در سطح کشوری برسد و به شکل حرفه‌ای مورد توجه قرار بگیرد»وي تأکید کرد: «احیای فوتبال در آموزش و پرورش، تضمینی برای آینده فوتبال کشور است

نخستین همایش بین‌المللی تعاملات خانواده و مدرسه در بهمن‌ماه

رئیس پژوهشکده خانه و مدرسه پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: با عنایت به لزوم اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و عملیاتی شدن راهکارهای این سند از یک سو و برقراری ارتباط بین این دو نهاد با یکدیگر از سوی دیگر، تعاملات مدرسه و خانواده یک ضرورت است.وي خاطرنشان کرد: در همین راستا نخستین همایش بین‌المللی تعاملات خانواده و مدرسه در بهمن سال جاری برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند سال جاری خبر داد و گفت: از طریق برگزاری آزمون در اسفندماه سال‌جاری ۷۲ هزار در آموزش و پرورش جذب می‌شوند.وی با بیان اینکه ۱۹ هزار و ۱۰۰ نفر به عنوان مشاور و مربی امور تربیتی و مربی بهداشت و تربیت بدنی جذب خواهند شد؛ گفت: همچنینن ۵۳ هزارنفر در رشته‌های دبیری و آموزگاری جذب می‌شوند.

ساخت ۱۵ هزار کلاس درس طی یک سال

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در نشست شورای بانوان خیر مدرسه ساز سراسر کشور، با بیان اینکه از سال قبل تا کنون ۱۵ هزار کلاس درس به محیط یادگیری دانش آموزان اضافه شده است؛ گفت:

روحیه مجاهدت، در همه افراد خیر مدرسه ساز وجود دارد و این کار خیری که در همه عرصه‌ها انجام می‌شود به واسطه مادران، حضور همسران و به طور کلی وجود زنان کشور است

غربالگری سلامت روان دانش‌آموزان تا پايان دي

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از غربالگری سلامت روان دانش‌آموزان بر اساس برنامه نماد در سراسر ‌کشور خبر داد. وي تصريح کرد: از ابتدی نیمسال اول در پایه‌های هفتم، هشتم و دهم متوسط اول و دوم غربالگری دانش‌آموزان در سامانه نماد آغاز شده و تا پایان دی ماه در سراسر کشور اجرا خواهد شد. در بهمن ماه نیز مصاحبه‌های تشخیصی باید انجام شود و یکی از وظایف رابطان مشاور همین موضوع مصاحبه تشخیصی است.

آغاز برنامه ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان

با توجه به آغاز برنامه ملی سنجش و غربالگری نوآموزان بدو ورود به دبستان، والدین دارای نوآموز پیش دبستانی(تاریخ تولد از ۲/۷/۹۶ تا۱/۷/۹۷) می بایست از طریق سامانه my.medu.ir و یا از پنجره خدمات الکترونیک درگاه دولت اقدام به نوبت گیری اینترنتی نمایند

تولید۳۰۰ بازی و سرگرمی توسط کانون پرورش فکری كودكان و نوجوانان

آیین رونمایی از عروسک‌های جدید کانون با مدیرعامل کانون پرورش فکری در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد وي با بیان اینکه بازیگران اصلی کانون کودکان و نوجوانان هستند بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا امروز تولید حدود ۳۰۰ محصول بازی و سرگرمی داشته است و امروز به عنوان یک مجموعه الگوساز و جریان‌ساز باید طوری رفتار کند که آیندگانی خلاق تربیت شوند. اگر تربیت فکر درست باشد، تربیت خلاق اتفاق می‌افتد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.