• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 10:13
کد مطلب: 757 | تاریخ انتشار: 1403/1/31 | دبستان سپهر | آموزشی
خلاصه جلسه عمومی والدین دبستان سپهر 30 فروردین 1403
دبستان سپهر 1402
جلسه در ساعت 12 ظهر 30 فروردین 1403 با مشارکت 50% از والدین در محل مدرسه برگزار شد:

🔹 ابتدا مدیر برنامه ریزی موسسه سپهر دانش پژوهان کیش بعنوان نماینده موسسه توضیحاتی را در مورد علت برگزاری جلسه ارائه نمود که خلاصه آن عبارتست از:

1- با توجه به تعطیلات طولانی مدارس و غیبت تعدادی از دانش آموزان و همچنین تعطیلی بعلت حوادث طبیعی که در امر آموزش تاثیر نامطلوب گذاشته است از والدین محترم خواسته شد که بطور جدی تر نسبت به عملکرد درسی فرزندانشان در منزل نظارت داشته باشند تا دانش آموزان بتوانند کارنامه تحصیلی با نمرات خوبی را دریافت کنند.

2- در پایان سال تحصیلی در کنار کارنامه ، گزارشی از عملکرد دانش آموز تقدیم ولی محترم خواهد شد که می تواند در مسیر رشد و تعالی او نقشه راه شایسته ای باشد.

3- از حاضرین خواسته شد که نظرات و انتقادات خود از عملکرد مدرسه در سال تحصیلی رو به پایان را بیان کنند.

🔹 در ادامه حاضرین محترم به ترتیب مطالب خود را بشرح زیر عنوان کردند:

1- مشکل خاصی نداشتم اما بهتر است کتابخانه های بیشتری برای نگهداری کتب بچه ها در نظر گرفته شود.

2- برقرار نشدن سرویس ایاب و ذهاب برای من مشکل زا شد.

3- حجم بازی نسبت به آموزش بیشتر بوده است و نبود سرویس ایاب و ذهاب نیز مشکل زا بود همچنین فوق برنامه ها بازدهی کافی نداشتند.

4- مشکلات متناسب با شرایط تاسیس مدرسه در سال اول بود و می توان با برنامه ریزی به رفع آنها پرداخت.

5- ابتدای سال چالشهائی بوجود آمد ولی بطور کلی مشکلی با آموزش وجود نداشت فقط در اسفند ماه از بازی بچه ها ممانعت بعمل می آمد.

6- روند آموزشی و پرورش بسیار خوب و مورد رضایت بود.

7- مشکلاتی در رابطه با فرزندم در پیش دبستانی داشتم که در پایه اول به شکل دیگری بروز کرد ولی در کل تاثیر مثبت مشهود بود.

8- چرا برای ثبت نام دوره دوم دعوتنامه صادر نشده است؟ فوق برنامه ها می توانست بهتر انجام شود.

9- آموزش خیلی ضعیف بود.

10- رضایت کامل داشتم و مشکلی نبود.

11- فرزندم پیشرفت خیلی خوبی داشت و راضی بودم.

12- مدرسه شاد بود. مربیان مهربان بودند و فرزندم مدرسه را خیلی دوست دارد.

🔹 نماینده موسسه نسبت به اظهارات والدین محترم ، نکات زیر را متذکر شد:

1- با هماهنگی با نمایندگان اولیا ، قرار بر جذب 40 دانش آموز بود که به دلایل مختلف از جمله غربالگری ، 26 دانش آموز جذب شد و در نتیجه بدون در نظر گرفتن هزینه های تجهیز و ساخت و ساز(حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان) که توسط موسسه پرداخت شد، حدودا 500 میلیون تومان کسر بودجه داشتیم که می بایست از محل شهریه تامین شود.

2- دو بار فراخوان برای استفاده از سرویس ایاب و ذهاب داده شد که با توجه به محدود بود تعداد دانش آموزان مدرسه ، تعداد درخواستها به حدی که بتوان سرویس را برقرار کند نرسید.

3- آمار نشان می دهد که بیشترین حوادث در مدرسه در ماههای مهر و خصوصا اسفند روی می دهند و لذا بازیهای پر تحرک در اسفند ماه محدود و بجای آن بازیهای فکری و تخته ای ، پازل ، شطرنج و ... جایگزین شدند. آلبوم های عکس نیز گواه این موضوع هستند. خوشبختانه سال تحصیلی بدون حادثه ای را داشتیم که حتی در مدارس با تعداد دانش آموز کمتر از دبستان سپهر نیز سابقه نداشته است.

4- بعلت نوع برخورد محترمانه و مهربان مربیان با دانش آموزان در بسیاری موارد میزان حرف شنوائی دانش آموزان از تذکرات مربیان کم بود لذا دانش آموزان خود را مکلف به انجام فوق برنامه ها نمی دیدند و البته یکی از دلایل محدود بودن اردوها نیز همین موضوع بود و مدرسه در قبال سلامتی دانش آموزان حاضر به ریسک نبود. توضیح: یکی از دلایل الزام حضور والدین در دوره های توانمند سازی همین موضوع است تا در نحوه مدیریت رفتاری دانش آموزان تاثیر دو جانبه گذاشت.

5- متاسفانه به دلیل مشکلات اداری که خارج از اراده موسسه بوده است، ساخت مجتمع بزرگ سپهر به تاخیر افتاد و قطعا فاز یک پروژه برای مهر 1403 آماده نخواهد شد لذا ساختمان فعلی آمادگی جذب دانش آموز برای دوره دوم دبستان را ندارد لذا دعوتنامه ثبتنام برای این عزیزان ارسال نشد. در صورتیکه ساختمان مناسبی برای این منظور یافت شود ، موسسه از جذب دانش آموزان دوره مذکور دریغ نخواهد کرد.

6- بسیاری از آموزشها بصورت مونته سوری بوده است (آموزش توام با بازی) که برخی فیلمها و تصاویر آنها نیز در سایت موجود هستند لذا این مطلب که بیشتر به بازی پرداخته شده تا آموزش ، صحیح نمی باشد.

7- بنا بر ارزیابی های انجام گرفته توسط مراکز غیر وابسته به مدرسه ، کیفیت آموزش در تمام پایه ها از حد استاندارد بسیار بالاتر بوده است.

8- به ندرت گله مندی میان اولیا و مربیان وجود داشته و یا در پرداخت شهریه کوتاهی شده است اما به اذعان همگان هیچگونه تاثیری در رفتار مدرسه با دانش آموزان نداشته است و همواره عزت و احترام آنان حفظ شده است.

🔹 چند نکته در حاشیه:

1- در طی سال تحصیلی بسیاری فعالیتهای مدرسه از سوی برخی والدین مورد اهمیت قرار نگرفتند خصوصا برنامه ورزشی دو جلسه در هفته که خارج از ساعات مدرسه برنامه ریزی شده بود و امکانات خوبی برای اجرای آنها مهیا گردیده بود.

2- معدود نظرات والدین کاملا احساسی ارزیابی شد و با آنکه قلبا می دانند که خدمات آموزشی شایسته ای به فرزندشان ارائه گردیده است اما از آنجا که امکان دیکته کردن نظرات خود را نداشته اند ، وانمود به عدم رضایت دارند. امیدواریم این قلیل والدین ، منافع فرزندانشان را به خودرایی ترجیح دهند.

3- تمام برنامه های دبستان برای سال تحصیلی آینده در سایت موسسه منتشر گردیده است و امکان تغییر با نظرات فردی در آنها وجود ندارد. لذا به والدین عزیزی که امکان تطبیق خود با قوانین آموزش و پرورش و روزنگار اجرائی مدرسه را ندارند توصیه می شود از ثبت نام برای سال آتی در این دبستان خودداری نمایند ولو دعوتنامه دریافت کرده باشند.

4- بخشی از آموزش و پرورش دانش آموز بعهده معلم پایه می باشد و بخش بیشتری به سایر مربیان مرتبط است. هدایت و آموزش کودک در خارج از کلاس به مراتب دشوار تر از انجام اینکار در داخل کلاس است. بعضی والدین تصور می کنند اگر معلم مورد نظرشان در مدرسه ای باشد و فرزندشان تحت آموزشهای او قرار داشته باشد ، مشکلی نخواهند داشت. در صورتیکه دانش آموز می تواند از مزایای مدرسه رفتن بخوبی استفاده کند که تمام مربیان مرتبط با او ، دلسوز ، توانمند و هماهنگ با یکدیگر باشند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.