• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش دوشنبه 7 خرداد 1403 بروز رسانی 23:33
کشوری: 
بهره برداری بیش از ۲ هزار مدرسه تا مهر کد مطلب: 126 | تاریخ انتشار: 1402/2/9 | اخبار | آموزشی
کشوری: بهره برداری بیش از ۲ هزار مدرسه تا مهر
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا خان محمدی در حاشیه بازدید از فضاهای آموزشی در شهرستان دزپارت بیان کرد: شهرستان دزپارت با چالش های مختلفی مواجه است و مسیرهای روستاهای این شهرستان به دلیل آبگیری سد کارون دچار مشکل شده اند به همین دلیل ساخت و ساز مدرسه در روستاهای این شهرستان بسیار سخت است.
وی گفت: با توجه به برنامه ریزی هایی که در حال انجام است مدارس سنگی این شهرستان تا پایان سال مالی ۱۴۰۳ ساماندهی می شود و تکمیل پروژه های نیمه تمام این منطقه با کمک خیران در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: راه اندازی هنرستان های فنی و حرفه ای و آموزش صنعت گردشگری به جوانان می تواند در ایجاد اشتغال اهالی این منطقه اثر گذار باشد.
خان محمدی ادامه داد: یکی از محورهای برنامه وزارت آموزش و پروش بحث توجه به عدالت است که برای به هدف رسیدن این موضوع قرارگاهی در وزارت آموزش و پرورش به عنوان قرارگاه عدالت تربیتی تشکیل شد که نقش این قرارگاه به عنوان یک تسهیل گر در ارکان وزاتخانه در نقاط کم برخوردار و محروم استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه ۶۴۰ گروه جهادی فعال در سامانه این قرارگاه ثبت اطلاعات کرده اند اظهار داشت: این قرارگاه طرح شهید عجمیان را در تابستان با محوریت بهسازی و شاداب سازی مدارس ادامه می دهد.
خان محمدی اظهار داشت: طرح شهید محمودوند نیز برای جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل از سوی این وزارتخانه در حال انجام است که در قالب این طرح تا کنون ۱۷۶ هزار نفر به تحصیل برگشتند.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به سرانه آموزشی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی کشور ۵.۲۲ مترمربع است که این رقم در آبان ماه امسال به روز رسانی می شود ، در حال حاضر این رقم در خوزستان ۵.۰۳ مترمربع است.
وی گفت: در شهرستان های اهواز و کارون کمبود فضای آموزشی وجود دارد که تا مهر ماه امسال شاهد تحولات خوبی فضای آموزشی استان خواهیم بود.
خان محمدی اظهار داشت: تا پایان سال مالی ۱۴۰۳ در قالب طرح شهید آرشام، مدارس سنگی در استان های خوزستان ، چهار محال بختیاری و فارس که بیشترین میزان این مدارس را دارند ساماندهی می شوند.

وی گفت: دستاورد سفر رئیس جمهور به خوزستان در حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، فضای آموزشی و اردوگاه و دانشگاه فرهنگیان حدود ۳ هزار میلیارد تومان است.

خان محمدی عزم جدی خیرین و نیکوکاران را مهم‌ترین عامل در کنار اعتبار‌ها دانست و ادامه داد: اهواز و کارون جزو شهرستان‌های پرتراکم هستند و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، طرح‌هایی از ردیف‌های استانی و خیران اجرایی می‌شوند.

وی اضافه کرد: برای تامین وسایل سرمایشی به زودی اعتبار‌هایی از سازمان برنامه و بودجه اختصاص خواهد یافت و زمینه رفاه دانش آموزان فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: هوشمندسازی مدارس جزو اعتبار‌های سنواتی بوده است و همزمان با تجهیز مدارس، تعدادی از کلاس‌های درس به منظور بهره مندی از دانش آموزان و معلم‌ها از فناوری‌های نوین، هوشمندسازی خواهند شد.

وی رویکرد سفر رئیس جمهور به خوزستان را توجه به طرح‌های نیمه تمام عنوان کرد و گفت: اولویت با تکمیل و بهره برداری از طرح‌ها و قرار گرفتن آن‌ها در اختیار دانش آموزان است، ضمن اینکه تعمیر میز و صندلی‌ها و وسایل سرمایشی نیز مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد در توافق با آموزش و پرورش و در قالب قرارگاه عدالت تربیتی، تعمیر وسایل یاد شده به هنرستان‌ها واگذار شود تا علاوه بر تقویت کار‌های جهادی، شاهد صرفه جویی در منابع مالی باشیم و مهارت آموزی دانش آموزان نیز بهبود یابد.

خان محمدی در پایان افزود: قرار است خوزستان همه ظرفیت خود را برای اجرای طرح شهید عجمیان پای کار آورد تا با کمک گروه‌های جهادی، نهاد‌های مردمی، خیران، سپاه، بسیج سازندگی، ارتش و از همه مهم‌تر دانش آموزان و معلمان بتوانیم بهسازی و شاداب سازی مدارس را بطور جدی در تابستان امسال در مدارس به عنوان یک رویکرد بسیار مهم، عملیاتی کنیم.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.