• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 26 فروردین 1403 بروز رسانی 00:03
مصوبه تأثیر سوابق تحصيلی در كنكور؛ باعث ارتقاء مدرسه و جایگاه نظام تعلیم و تربیت خواهد شد
کد مطلب: 186 | تاریخ انتشار: 1402/2/25 | اخبار | آموزشی
مصوبه تأثیر سوابق تحصيلی در كنكور؛ باعث ارتقاء مدرسه و جایگاه نظام تعلیم و تربیت خواهد شد
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضا مراد صحرايي در نشست هم‌اندیشی استانداران سراسر کشور كه به‌منظور تجلیل از شوراهای آموزش‌وپرورش تشكيل شده است با اشاره به اهمیت آموزش‌وپرورش در ساختن آینده ایران اظهار کرد: جریان آموزش‌وپرورش یک جریان پیوسته است که مثلث کتاب‌های درسی، معلمان و امتحانات اضلاع آن را تشکیل می‌دهند، لذا این سه ضلع باید باهم دیگر کاملاً هماهنگ و اضلاع نيز در رابطه دوطرفه با همديگر هماهنگ باشند تا بتوانیم به اهداف آموزشی نظام تعلیم و تربیت برسیم.

وی با اشاره به اهمیت رابطه آموزش و سنجش اظهار کرد: رابطه آموزش و سنجش، یک رابطه فرایندی است، بنابراين آموزش از سوي یک معلم کارآزموده و با صلاحیت تبدیل به سنجشی می‌شود که می‌تواند شاخص پیشرفت دانش‌آموز در طول یک سال تحصیلی را ارزیابی کند، اما اکنون تناسب این رابطه برهم‌خورده است.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که چند وزارتخانه آموزشی داریم، اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت آموزش‌های خود را در طول ۱۲ سال دوران مدرسه ارائه می‌دهد، اما در پایان به جای اینکه نظام تعلیم و تربیت بتواند اهداف خود را ارزشیابی نماید، كنكور به دليل اينكه معيار ورود به آموزش عالي است، معیار ارزشیابی می‌شود و براي خانواده و جامعه اهميت پيدا می‌کند، لذا کنکور تمامی اهداف نظام تعلیم و تربیت را به حاشیه می‌برد.

صحرایی بابیان آسیب‌های كنكور به‌نظام تعليم و تربيت اظهار کرد: تأثیر پیامدی این كنكور به‌گونه‌ای شده که آموزش‌وپرورش هر کاری که انجام می‌دهد، نمی‌تواند اهداف تعلیم و تربیت را محقق كند، لذا تاكنون چندین بار مقام معظم رهبری در مورد عدم تحقق اهداف نظام تعليم و تربيت و به حاشيه رفتن اهداف تذکر داده‌اند.

وی با بیان مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور اظهار کرد: این مصوبه، آموزش‌وپرورش را به ریل اصلی خود بازخواهد گرداند و آموزش می‌تواند متناسب با آنچه در برنامه درسی و اسناد بالادستی آمده، ارائه شود، لذا بخشی از سنجش در داخل فرايند آموزش انجام می‌شود و براين اساس مؤسسات كنكوري به حاشيه می‌روند و مدرسه، كلاس و معلم جايگاه و شأن خود را كسب می‌کند.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه براساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی در كنكور سال ۱۴۰۲، ۴۰ درصد معدل دانش آموزان تأثیر قطعی در کنکور داده خواهد شد و تا دو سال آینده تأثیر سوابق به۶۰ درصد خواهد رسید، لذا این مصوبه باعث ارتقاء مدرسه و جایگاه نظام تعلیم و تربیت خواهد شد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.