• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش شنبه 25 فروردین 1403 بروز رسانی 21:57
کد مطلب: 157 | تاریخ انتشار: 1402/2/17 | اخبار | سازمان سنجش
مرحله غیرمتمركز بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی كشور 15 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر غلامرضا یادگارزاده با اعلام این خبر، افزود: مرحله غیرمتمرکز بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، علوم جغرافیا، روانشناسی، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، علوم زمین، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی متالورژی و مواد، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)، طراحی صنعتی و سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت برگزار می‌شود.
وی درباره نحوه برگزاری این آزمون گفت: المپیاد علمی دانشجویی کشور تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور در ۲۴ رشته و به دو صورت متمرکز و غیرمتمرکز برگزار می‌شود که المپیاد علمی دانشجویی متمرکز، همزمان با آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و المپیاد علمی دانشجویی غیرمتمرکز در مناطق ۱۰ گانه که هر کدام شامل چند استان است برگزار می‌شود و مراکز برگزاری آزمون غیرمتمرکز المپیاد از دانشگاه‌های شاخص این مناطق انتخاب می‌شوند.
رئیس مرکز المپیاد دانشجویی در خصوص زمان شرکت دانشجویان در آزمون مرحله غیرمتمرکز المپیاد یادآور شد: دانشجویان دوره کارشناسی از سال سوم به بعد می‌توانند در المپیادهای علمی دانشجویی کشور شرکت کرده و دانش خود را در رشته مورد نظر ارزیابی کنند.
دکتر یادگارزاده در پایان با اشاره به مراکز برگزارکننده المپیاد دانشجویی کشور گفت: دانشگاه‌های تربیت مدرس، مازندران، تبریز، بوعلی سینا همدان، رازی کرمانشاه، اصفهان، شیراز، شهید باهنر کرمان، فردوسی مشهد و شهید چمران اهواز مراکز برگزارکننده این آزمون هستند.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.