• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 10:08
درمان بیش فعالی در ۱۰ دقیقه کد مطلب: 566 | تاریخ انتشار: 1402/10/18 | مقاله | سلامت | منبع: ایسنا
درمان بیش فعالی در ۱۰ دقیقه
یزان ۱۰ دقیقه مراقبه ذهن آگاهی و ۱۰ دقیقه ورزش به کودکان مبتلا به این اختلال کمک خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در حالی که پیش از این هر دو رویکرد برای کمک به این کودکان در طولانی‌مدت معرفی شده است اما نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که آنها می‌توانند در کوتاه‌مدت نیز کمک‌کننده باشند.
دکتر فنیسی گفت: همچنین می‌خواستیم این دو رویکرد رفتاری را با هم مقایسه کنیم تا دریابیم که آیا یکی بر دیگری برتری دارد یا اینکه هر کدام به‌طور متفاوتی در جنبه‌های منحصربه‌فرد بهزیستی نقش دارند یا خیر.»

نتایج نشان داد که هر دو ورزش و ذهن آگاهی به ویژه برای بی‌توجهی مفید بودند. حافظه کاری، کنترل مهاری و تغییر وظیفه همه با ذهن آگاهی بیشتر و ورزش باعث بهبود خلق و خوی کودکان شد.

دکتر فنیسی بیان کرد مطالعه ما نشان می‌دهد که چگونه ذهن و بدن به هم مرتبط هستند. برای فعال کردن ذهن فکری کودکان، باید بدن و آگاهی ذهنی آنان فعال شود تا محیطی مساعد برای یادگیری ایجاد شود.

این تحقیق در راس مطالعه‌ای قرار گرفت که نشان می‌دهد هم تمرین‌های تنفسی و هم یوگا می‌توانند به کودکان مبتلا به اختلال بیش‌فعالی کمک کنند.

کودکان مبتلا به بیش فعالی پس از انجام تمرینات دریافتند که شرکت در فعالیت‌های پیچیده با توجه بیشتر، آسان‌تر است.

تمرینات آموزش داده شده به کودکان بر تنش و آرامش متمرکز بود؛ کودکان سه بار در هفته طی دو یا سه ماه آموزش دیدند و مزایای آموزش پس از گذشت ۶ ماه همچنان مشهود بود.

نتایج این تحقیق در نشریه Frontiers in Psychology منتشر شده است.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.