• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش یکشنبه 26 فروردین 1403 بروز رسانی 00:07
کد مطلب: 140 | تاریخ انتشار: 1402/2/11 | اخبار | آموزشی
ایران در رتبه پنجم چاپ مقاله در نانوتکنولوژی
ه گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر زهرا امام جمعه، رئیس پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران در سومین کنفرانس بین‌المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (3rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) که در دانشکدگان علوم دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه ایران در زمینه نانوتکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است، گفت: چین، آمریکا، هند، انگلیس و ایران ۵ کشور اول دنیا از نظر چاپ مقاله در زمینه نانوتکنولوژی هستند.
وی با انتقاد از اینکه برخی تصور می‌کنند که ایران صرفاً در حوزه نانوتکنولوژی مقاله تولید می‌کند، گفت: ایران در حوزه صنعت نیز فعال است و حدود ۲۴۰ شرکت بزرگ دارد که روی نانوتکنولوژی کار می‌کنند. حدود ۱۰۰ شرکت، شرکت داروسازی و اکثراً دانش‌بنیان هستند و بیش از ۵۰۰ محصول نانوتکنولوژی در حال حاضر در بازار ایران وجود دارد که محصولات نانوتکنولوژی این شرکت‌ها از صنایع دارویی، آرایشی و بهداشتی تا صنایع غذایی را دربرمی‌گیرد.
دکتر امام جمعه، ابتکار پردیس بین‌المللی ارس برای برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی را موجب افزایش تقاضای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این پردیس دانست و گفت: در یکسال اخیر تعداد افرادی که از کشور عراق داوطلب تحصیل در پردیس بین‌المللی ارس هستند افزایش پیدا کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، حدود ۳۳۰ دانشمند ایرانی و۱۷۰ دانشمند عراقی، سوری، ترک و افغانی در سومین کنفرانس بین‌المللی نانوتکنولوژی و علم نانو (3rd International conference on Nanotechnology & Nanoscience) شرکت کردند. در بخش علمی کنفرانس ۱۰ مقاله به صورت حضوری توسط نویسندگان در زمینه نانوتکنولوژی ارائه شد که با پرسش مخاطبان همراه بود.
رئیس پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه در پایان اعلام کرد که کنفرانس سال آینده به صورت حضوری یک روز در تهران و یک روز در جلفا برگزار خواهد شد.
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.