• والدین
  • دبیران
  • دانش آموزان
  • آموزشگاه ها
سامانه آموزشگاه علمی آزاد سپهر دانش پژوهان کیش ، دبستان و دبیرستان سپهر کیش جمعه 29 تیرماه 1403 بروز رسانی 09:37
فراهم نمودن بستر آموزش و پرورش استاندارد برای همه دانش آموزان از وظایف ماست کد مطلب: 829 | تاریخ انتشار: 1403/3/24 | اخبار | آموزشی
فراهم نمودن بستر آموزش و پرورش استاندارد برای همه دانش آموزان از وظایف ماست
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، احمد محمودزاده در این نشست صمیمی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای خدمت به ویژه مقام رئیس جمهور شهید و هیئت همراه ، گفت :امیدواریم همگی بتوانیم تداوم بخش راه و منش اعتقادی شهدا باشیم و درجهت تحقق آرمان های والای آنها و انقلاب حرکت نماییم.
وی با اشاره به اینکه از دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) آموزش و پرورش تولید کننده نیروی انسانی است و رسالت آن با سایر دستگاهها متفاوت است، اظهار کرد: این نظریه در نگاه رئیس جمهور شهید به دستگاه تعلیم و تربیت کشور کاملا مشهود بود و در دوره پر برکت ریاست جمهوری ایشان نگاه ویژه ای هم در حوزه سخت افزاری و هم در حوزه نرم افزاری به آموزش و پرورش شد که نتایج مثبت آن در آینده کاملا روشن خواهد بود.
محمودزاده با تاکید بر اینکه آنچه در سال های آینده باید بیش از هر چیز بر آن تمرکز نماییم توجه به کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی در مدارس است، گفت: حرکت در مسیر اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تربیت دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی از جمله این برنامه هاست که باید به شکل اساسی و پایدار دنبال شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه کارهای بزرگ با دشواری های بزرگ نیز همراه است ، تصریح کرد: توجه به رویکردهای تربیتی و فرهنگی باید نقشه راه مدارس قرار گیرد و در این زمینه بدون فراهم نمودن بستر ها و زیرساخت های لازم نمی توان به نتیجه مطلوب رسید چرا که امورفرهنگی و تربیت مستلزم اقدامات بلند مدت و تاثیرگذار است و باید از برنامه های نمایشی و سطحی نگرانه پرهیز کرد .
رییس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، با تاکید بر اینکه حکمرانی و سیاست گذاری در مدارس غیردولتی کاملا دولتی است ، گفت : تمامی تلاش متولیان تعلیم و تربیت بر این است که با استفاده از ظرفیت های مدارس غیردولتی ، مدارس دولتی را تقویت نماییم و در راستای اجرایی سازی منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گام برداریم .
وی برخورد قاطع و قانونی با مدارس و مراکز متخلف به شکل گسترده در سطح کشور را ناشی از نظارت جدی سازمان بر عملکرد مدارس و مراکز غیر دولتی خواند و افزود: در برخورد با متخلفین هیچ مماشاتی صورت نمی پذیرد و آنچه که در دستور کار ماست نظارت جدی و مستمر بر فعالیت های آنهاست.
محمودزاده با تاکید بر اینکه کار در میدان عمل بسیار متفاوت تر و پر چالش تر از طرح ها و برنامه های روی کاغذ است، اظهار کرد: در میدان عمل است که با چالش های اساسی برنامه ها مواجه می شویم و باید با تلاش جهادی ، همفکری ، هم افزایی و هوشمندی بتوانیم کاستی ها و معایب را مرتفع نماییم و گرنه در مقام سخن گفتن کارها به آسانی انجام می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تقویت مدارس دولتی ادامه داد : باید راهکارهایی طراحی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت مدارس غیر دولتی به نحو مطلوب و در جهت حمایت از دانش آموزان بی بضاعت در مناطق محروم استفاده نماییم و وظیفه ماست تا بستر آموزش و پرورش استاندارد را برای همه دانش آموزان در سراسر کشور فراهم نماییم .
نظر شما:


اطلاعیه دبیرستان سپهر
به اطلاع کیشوندان محترم می رساند که دبیرستان پسرانه غیر دولتی سپهر کیش در مقطع متوسطه دوم برای سال تحصیلی 1401-1400 و کلاسهای تابستانی 1400 شروع به ثبت نام کرده است. لذا از کلیه دانش آموزانی که پایه نهم، دهم یا یازدهم را به پایان رسانیده اند و علاقمند باشند در محیطی جذاب و علمی مشغول به تحصیل باشند دعوت بعمل می آید تا برنامه های آموزشی این دبیرستان را ملاحظه کنند. برای آگاهی بیشتراز شرایط ثبت نام و برنامه های دبیرستان سپهر کلید زیر را انتخاب نمائید.